top_logo.png

______ ____ _____ _______-01_1.jpg

         

מגזין אופניים מזמין אותכם לרכיבה ביעד חדש: פרו

jungle_2.jpg 

סנוב בפרו כבר רכבת?
מגזין אופניים ושגרירות פרו בישראל  מזמינים אותך להגיש מועמדות כדי להשתתף במסע חלוץ של טיולי אופניים בארץ האינקה. פרטים בתחתית הכתבה
 

 

ברוכים הבאים לארץ האינקה!
שטחה של פרו גדול בערך פי 60 משטחה של מדינת ישראל. אוכלוסיית המדינה מונה 32 מיליון בני אדם, ושטחה מחולק לשלושה איזורים: אזור החוף (12% משטח המדינה הכולל), הרי האנדים (28%), ושטחי יערות הגשם (60% משטח המדינה הכולל).

בפרו חיו לפני אלפי שנים מספר תרבויות אנדים בולטות; Caral(הציוויליזציה הראשונה ביבשת אמריקה, התקיימה לפני 5000 שנה), Mochicaו-Chimu   בצפון; Tiahuanaco, Wari   ו-Paracas  בדרום; והבולטת ביותר – תרבות האינקה – שהאימפריה שלה נכבשה על ידי הכובשים הספרדיים בשנת 1533. זוהי מדינה עשירה בתרבות, היסטוריה, אתרים ארכיאולוגיים ונופים עוצרי-נשימה.

פרו היא אחת מ-10 המדינות המגוונות ביותר בעולם; היא מכילה 82 מתוך 104 אזורי המחיה הקיימים בעולם! ניתן למצוא בה מגוון בלתי-רגיל של איזורים ומיקרו-איזורים, שמכילים כמות מדהימה של צמחים ובעלי חיים אנדמיים. בתוך מספר שעות ניתן לעבור בין מערכות אקולוגיות שונות ולחוות ניגודים בלתי-נתפסים של תנאי מזג אוויר, שנעים בין מזג אוויר טרופי(30°C+) בחוף הצפוני, מזג אוויר לח בג'ונגל המזרחי וטמפרטורות מקפיאות בהרי האנדים הגבוהים (-25°C). 

PERU13.jpg  

טיולי אופניים בפרו

מי שכבר התנסה ברכיבה בפרו יודע לספר כי התרבות המקומית היא בלתי-נשכחת, הנופים עוצרי-נשימה, והרכיבה כאילו מעולם אחר: מדובר בירידות משמעותיות, מסלולי סינגל טרק (Single track) אינסופיים, קטעים טכניים מאתגרים, עליות ארוכות וכל מה שבאמצע.  רוצים להצטרף? התכוננו לרכוב בכמה מהמסלולים הטובים (והקשים) ביותר בעולם בצל הרי האנדים המלכותיים או להאזין  לשירת הציפורים בעת שתרכבו ביערות הגשם.
פרו בהחלט עשויה להיות היעד הטוב ביותר בעולם לרכיבה באופני הרים, ורובה עוד לא התגלה. ייתכן שבני האינקה הקדמונים חזו את בואם של אופני ההרים מכיוון שהם הקימו יותר מ-10,000 ק"מ של מסלולים לאורך ולרוחב האימפריה שלהם, שרובם מושלמים לצמיגי שטח. רכיבת הרים בפרו מציעה חוויה ייחודית עם נוף יחיד במינו, מסלולים מדהימים לרכיבת הרים, ותרבות אינקה תוססת.

התכוננו להרפתקה של חייכם, שתיקח אתכם לשטחים ונופים שונים ומגוונים: החל מ-Cusco, בירת האינקה, דרך הג'ונגל הנרחב והצפוף של הפארק הלאומי Manu ו או לאגם הגבוה ביותר בעולם, אגם Titicaca; מהאוקיינוס השקט אל הרי האנדים; המדבר; ואחדממסלולי הסינגל טרק בירידה הטובים בעולם, Ollerosשלא כמו המוני התיירים "רגילים" , אתם תתוודעו לפרו מזווית שמעט מאוד אנשים מכירים. בנוסף לגיאוגרפיה המדהימה, המדריכים המקומיים שלך לא יחמיצו אף הזדמנות להראות לך את המורשת התרבותית המרתקת של פרו דרך טיולים בכפרים מרוחקים שבהם השפה השלטת היא עדיין קצ'ואה (Quechua); שהייה בלודג'ים בבעלות מקומית; ביקורים באתרים מרהיבים של האינקה; ורכיבה לאורך רשת השבילים המדהימה של האינקה. עושר השבילים ומסלולי ההליכה מהווה את הבסיס להרפתקה אולטימטיבית של רכיבת הרים וטיולים רגליים, תוך מעבר דרך נופים מרהיבים באמת.
caral_1.jpg

בשנים האחרונות רכיבת הרים בפרו התקדמה באופן ניכר, וישנם מפעילי תיירות מצויינים שמפעילים טיולים רבים ושונים, תוך שימוש בציוד ומדריכים ממדרגה ראשונה. רוב המסלולים הטובים ביותר לרכיבת הרים נמצאים סביב Cusco, שכן ההרים הרבים באיזור יוצרים אפשרויות מגוונות לכיבה בנתיבים סלולים ובנתיבי סינגל טרק שמתאימים לכל הרמות. ישנם סוגים רבים ושונים של טיולים שניתן לקחת שתלוים ברמת הניסיון של כל אחד כמו גם במפעיל התיירות שבו אתה נעזר ומה ברצונך לראות.
טיולים של חצי יום ושל יום שלם מ-Cusco הם נפוצים, ולאלו שהינם יותר מנוסים ונועזים ישנם כמה סוגים של טיולי לילה וטיולים למספר לילות. סיורי אופניים אחרים כוללים את אגם Titicaca  המרהיב (האגם הגבוה ביותר בעולם, שנמצא בגובה של 4,000 מטר מעל פני הים); איזורים של יער הגשם הפרואני (מסלול שמאפשר לראות מגוון של בעלי חיים וצמחים מקרוב), והחוף שלאורך האוקיינוס השקט, שכולל מסלולים במדבר.    

מסלולים וסיורים
רכיבת הרים בפרו מיועדת לכולם. ניתן למצוא מסלולים קלים ונוחים כמו גם מסלולים מאתגרים. השילוב של נופים עוצרי-נשימה, קהילות כפריות עתיקות, אתרים ארכיאולוגיים ופארקים לאומיים הופכים את פרו למדינה ייחודית עבור רכיבת הרים. מקום שאסור להחמיץ! למשל:

רכיבה באופני הרים למאצ'ו פיצ'ו
מספר מפעילי תיירות מציעים כיום סיורים משולבים של רכיבת הרים וטיולים רגליים למאצ'ו פיצ'ו, אשר נכנסים למאצ'ו פיצ'ו "מהכניסה האחורית" דמכפר קטן בג'ונגל שנקרא Santa Teresa. זוהי דרך מצויינת להגיע למאצ'ו פיצ'ו, מכיוון שאתה תראה כמה מהנופים היפים ביותר של הרי האנדים לפני שתיכנס לג'ונגל הגבוה, ותעבור דרך מטעי קפה ועצי פרי.  
caral3.jpg

סיורים לחצי יום ויום שלם
הסיורים הפופולריים ביותר לחצי יום נערכים בסביבת המדרונות המתונים מחוץ ל-Cusco. סיורים אלו בדרך כלל כוללים ביקורים באתרי האינקה ב-Tambomachay, Pucara, Q'encoו-Saqsaywaman. סיורים לחצי יום הינם אידיאליים למשפחות ולאנשים שרוצים ליהנות מחורבות האינקה ומנופי האנדים בקצב רגוע יחסית.  המסלול של Maras, Morayו-Las Salinerasשמתחיל במרחק של 30 דקות מ-Cuscoהוא כנראה הטיול הנפוץ ביותר ליום אחד. בזכות השילוב של אתר האינקה היפה והלא-מתוייר ב-,Morayעם מישורי המלח של האינקה שנמצאים בקרבת מקום, היום המרגש הזה בטבע הינו מושלם להנאה רבה במסלולים ירוקים ורובם בירידה.

רכיבת   סינגל טרק במורד
לאלו שמחפשים יותר פעילות רכיבה, יניתן להציע  טיולי סינגל טרק רבים שיזרימו את האדרנלין בגוף. מומלץ לדבר עם מפעיל תיירות כדי להחליט איזה טיול הכי יתאים לך. אחד הטיולים הפופולרים,שהינו ליום אחד ובירידה, הוא הירידה במעבר Abra Malaga, שחלקו סלול וחלקו דרך עפר, ונמצא במרחק של שעתיים וחצי מ-Cusco. המסלול המהיר והמלהיב הזה כולל ירידה מ-4,400 מטר ל-2,800 מטר והוא מהווה חלק מהסלול של– 'המגה-מפולת' (The Mega Avalanche), ארוע בינלאומי שמתקיים בפרו כל שנה בסוף חודש אפריל.

מ-Cuscoלאגם Titicaca(4 ימים)
זהו טיול האופניים הטוב ביותר בהרי האנדים הדרומיים בפרו והוא מתחיל ב-Cusco   לכיוון אגם Titicaca, כאשר במהלך ימי הרכיבה נפגשים בהרוכבים במגוון של אתרים היסטוריים, ועוד יותר טוב מכך, בכמה מהנופים היפים ביותר באיזורים הללו.  הטיול העיקרי הוא רכיבה בשבילי עפר ובמספר דרכים שעדיין משמשות רועי צאן מקומיים. המסלולים האלו מתפצלים מהתנועה בכביש הראשי כך שרוכבים יוכלו ליהנות מהחיים השלווים באיזורים הכפריים של האנדים.
jungle_04.jpg

מאפייני הטיול:
רמה וסיבולת בינונית עד מאתגרת בגבהים שבין  4,700 עד 2,700 מטר
עונה: מאי עד נובמבר בלבד

טיול אופניים: 4 ימים

90% מהטיול מתבצעים בדרכים או שבילים חלופיים

50-60 ק"מ ליום בממוצע

למידע נוסף: http://www.mtbikeperu.com/inka-bike-adventure/

caral.jpg

טיול נוסף:  מהאנדים לג'ונגל - מלימה ל-Junin(3-4 ימים)
הטיול לג'ונגל המרכזי מתחיל ברמות של רכס הרי האנדים, לשם ירידה לעמק Tarma  הנמצא בגובה של 3,000 מטר. לאחר לילה ברכס האנדים המרכזי, מגיעים למעבר ההרים המזרחי, שם מתחילים בירידה אל הג'ונגל. כשמגיעים לשם, אפשר לעשות רכיבה קצרה סביב ההרים שמקיפים את הג'ונגל.

מאפייני הטיול:  סיבולת בינונית, גובה: 4,600 עד 700 מטר , עונה: יוני עד ספטמבר בלבד

אורך הטיול: 3 ימים ומעלה

90% מהטיול מתבצעים בדרכים חלופיות

שני ימי רכיבה במורד עם ירידה של קרוב ל-6,000 מטר

עוד מסלול רכיבה: לאורך החוף הדרומי – גבעות, עמקים, מדבריות וחופים

מסלולי האופניים לאורך החוף הם  פשוט פנטסטיים.  קו החוף בפרו הוא שילוב של מערכות אקולוגיות שונות, ואנו נרכב דרך רבות מהן: גבעות, מדבריות, עמקים, חופים, צוקים, יערות יבשים – כל אלו בשילוב עם תרבויות שהתקיימו מאות שנים לפני הכיבוש הספרדית. בסוף כל יום, רוכבים מבלים את הלילה במקומות לינה מסוגים שונים: לודג'ים משפחתיים, בתי הארחה בסיסיים של bed & breakfastובתים של קהילות האנדים.

מאפייני הטיול:
רמה וסיבולת בינוניות, 50-60 ק"מ ביום בממוצע
גובה: 1,000 עד 0 מטר.
העונה הטובה ביותר: אוקטובר עד יוני
אורך הטיול: 4 עד 5 ימים
90% מהטיול מתבצעים בדרכים או שבילים חלופיים

costa_01.jpg

פסטיבל "שביל המפולת" של האינקה http://incaavalanche.com/
אם אתם באמת אוהבים רכיבת הרים ויש לך רוח הרפתקנית, אסור לך להחמיץ את הפסטיבל הזה. "מפולת האינקה" הוא פסטיבל בינלאומי שנערך בכל שנה במהלך חודש אפריל, באיזור של Ollantaytambo, Cuzco.השנה הפסטיבל התקיים מה-25 באפריל ועד ה-1 במאי, 2016.

רוכבים מכל העולם – ניו זילנד, צרפת, אנגליה, ספרד, גרמניה, אקוודור, ברזיל, צ'ילה, קנדה, ארצות הברית ומדינות נוספות – מגיעים ל-Ollantaytambo כ   כדי לרכוב בשבילים הבלתי-נתפסים הללו, כדי לבקר בחורבות האינקה, כדי לחגוג בפסטיבלים של האינקה וכדי להתחרות במפולת האינקה. רוכבים כמו כריס ואן דיין, פיליפ פולק, בריאן לופז, סדריק גרסיה, ארון צ'ייס ואגדות ספורט רבות אחרות הגיעו ל-Ollantaytamboכדי להשתתף בפסטיבל שביל המפולת של האינקה. עם זאת, אינך צריך להיות אגדת ספורט כדי להשתתף ברכיבה הזאת - ישנם אפילו רוכבים בני 9. מפולת האינקה הוא אחד מהמסלולים הגבוהים ביותר בעולם; הוא מתחיל בגובה של כמעט 4,876 מטר על צידו האחורי של אחד משבעת פלאי עולם – המאצ'ו פיצ'ו.
מפולת האינקה היא מסלול רכיבת הרים במורד, מרובה-משתתפים.  המסלול לא מחולק לשלבים שונים, אלא כולל נתיב אחד רציף מתחילתו ועד קו הסיום – כ-1,800 מטרים אנכיים של ירידה על פני כ-25 דקות, כתלות ברמת המומחיות!

pachacamac_1.jpg

מידע חשוב: הסתגלות לאקלים
אם תחליטו לצאת לטיול באיזור הרי האנדים (Cusco, העמק הקדוש, Puno), עליכם להקדיש פרק זמן מסויים להסתגלות לגבהים לפני שתוכל לבצע רכיבת הרים. מומלץ להקדיש לכך 2-3 ימים. במהלך הימים הללו תוכל לנצל את הזמן כדי לטייל ברחבי Cusco City  ולבקר בחורבות אינקה בעמק הקדוש.

בטיחות
ביטוח נסיעות מקיף הוא רעיון טוב, ולעיתים קרובות אף דרישה הכרחית מצד מפעילי תיירות מסויימים. רכיבת הרים היא מטבעה פעילות של אנשים שמחפשים ריגושים, ולעיתים קרובות היא מסוכנת. אנא הישמע למדריכים שלך, וזכור שאין בית חולים בקרבת מקום כשאתה נמצא על צלע הר במרחק של 7 שעות מ-Cusco. זו חובה השתמש בציוד הגנה לגוף וכמובן בקסדות.

להלן טיולי אופני ההרים הטובים ביותר בפרו
לדווש לאורך נתיבי סחר ותחבורה עתיקים המקשרים בין ערי אינקה אגדיות, יישובים פרואניים מרוחקים ואתרים ארכיאולוגיים קסומים. להביט לעבר קרחונים ענקיים במרחקים, לחוות את המטבח הפרואני ולחוש את הריגוש של ירידה של יותר מ-20,000 רגל ב-6 ימים. זהו גן עדן אמיתי להרפתקנים, עם תרבות בלתי-נשכחת, נופים מדהימים ביופיים וחווית הרכיבה הטובה ביותר בחייך.

להלן עוד  כמה מטיולים האופניים הטובים ביותר בפרו:

1.      לעמק Pachacamac  ומסלולי סינגל טרק

בעמק ה-Pachacamacהקדוש רוכבים על פני שטח שמשתנים משבילי עפר למסלולים עבור דרגות מיומנות שונות. על פי הרמה והעונה הנבחרות, רוכבים עוברים בקרבת אתרים ארכיאולוגיים רבים. הסביבה היא אופיינית לחוף עם מערכות אקולוגיות רבות, כגון הרים סלעיים ויבשים ועמק פורה באזורים הנמוכים. שבילי רכיבה ייבחרו לפי רמתו של הרוכב.

מסלול בעמק (15-20 ק"מ / רמה בסיסית):
מסלול זה כולל בעיקר שבילי עפר שדורשים מעט מיומנות טכנית, ומצריך רק מאמץ בינוני.
מיועד למשפחות או לכל מי שמבצע פעילות גופנית ואוהב להיות בחוץ.
דרישות הכרחיות: מעל גיל 12 או גובה מינימלי של 1.5 מטר (5 רגליים). ידע בתפעול בלמים והילוכים.

מסלול בעמק ומסלולי סינגל טרק (25-35 ק"מ / רמה בינונית):
מסלול זה כולל שבילי עפר ומסלולים בדרגה Iו-II. הרמה הטכנית גבוהה יותר, וייתכן שנכניס חלק קטן ממסלולי הסינגל טרק בגבעות הקרובות לחוף.
מיועד לאנשים ספורטיביים באופן כללי, ולרוכבים ברמה בינונית.
ישנן עליות קלות ובינוניות. השינוי הממוצע בגובה: 400 מטר.

מסלולי סינגל טרק (25-35+ק"מ / רמה בינונית וגבוהה):
גם המיומנות הטכנית וגם הסיבולת הפיזית יותר תובעניות. על פי רוב, המסלול יחפוף למסלולי סינגל טרק גם בעליות וגם בירידות טכניות (למעט בחודשים יולי עד ספטמבר, שבהם עקב לחות תמידית וגשמים, הקרקע לא מאפשרת להשתמש בכל מסלולי הסינגל טרק, מה שמאלץ אותנו לשנות את המסלול שלנו למסלול ארוך יותר).

המסלול כולל כמה עליות בינוניות ומאתגרות. השינוי הממוצע בגבהים הוא  800 מטר.
ומיועד רק לרוכבי אופני הרים.
lima.jpg

2.      Lima Olleros בירידה
במרחק של ארבע שעות מלימה, וכ-140 ק"מ לתוך הרי האנדים המערביים, אנו מוצאים את נקודת ההתחלה של מסלול Olleros. מסלול זה ידוע כמסלול הדאון היל  המפורסם ביותר בפרו, וכאחד הטובים בכל העולם.

מדובר ברכיבה של  50 ק"מ / ברמת מומחה. מתחילים בגובה 3,400 מטר עם רכיבה של 20 ק"מ במסלולי סינגל טרק של ירידה קבועה, והפרש גבהים של 2,400 מטר בין רכס ההרים למדבריות החוף. אורכו של החלק השני הוא 30 ק"מ, בירידה מגובה של 1,000 מטר מעל פני הים בעקבות אפיק נהר יבש, עד שנגיע לאוקיינוס השקט, לחופי San Bartolo.

הערה חשובה: מכיוון שהחלק הראשון במסלול הזה הוא טכני, אם המדריך יבחין שלרוכב מסויים אין את המיומנות, הניסיון או הסיבולת הדרושים לשארית שבילי האופניים בירידה, הוא יוכל להחליט האם להמשיך בירידה אל החוף דרך שביל העפר שעובר בעמק Chilca, 25 ק"מ דרומית ל-San Bartolo.

מסלול דאון היל בשבילי עפר

70 ק"מ / רמה לא-מומחה. מסלול זה כולל שבילי עפר ויכולים לרכוב בו רוכבים ממוצעים וכאלו שלא רוכבים במסלולי סינגל טרק בירידה. המסלול מתחיל בגובה 3,600 מטר ויורד לעיירה SantoDomingo de los Olleros. לאחר מכן הוא ממשיך לעמק Chilcaומסתיים בק"מ ה-67 של הכביש הפאן-אמריקאי הדרומי.

3.      מהאנדים לג'ונגל

יום 1:  יוצאים מלימה בשעת בוקר מוקדמת וחוצים את מעבר Ticlio(4,870 מטר מעל פני הים) ברכס ההרים המערבי. ממשיכים במסלול שמוביל לאגם Juninולעיירה San Pedro de Cajas(4,200 מטר). הגעה בצהריים. מכאן מתחילים את הרכיבה בירידה לעיירה Acobamba(3,000 מטר) שנמצאת בקרבת העיר Tarma.

יום 2: מתחילים את היום מוקדם עם העברה לרכס ההרים המזרחי בדרך לכפר Ricran. לאחר שמגיעים למעבר ההררי (4,600 מטר) ניפרדים מהרכבים  ומתחילים ברכיבה למטה בדרך עפר המובילה אל הג'ונגל. המסלול לוקח את הרוכבים לעיירות קטנות כגון Tambillo, Monobambaולבסוף לעיירה San Ramon(700 מטר).

יום 3: לאחר רכיבה קצרה בשעה 8:00 בבוקר סביב העמק בג'ונגל, יוצאים בחזרה ללימה.

למעונינים בימי רכיבה  נוספים
ניתן להוסיף ימים באזור של San Ramonו וללהגיע למטעי הקפה של Villa Rica   או לשמורת Pampa Hermosa. התוכנית המוצעת שלעיל היא התוכנית הבסיסית העיקרית עבור אזור זה.

למידע נוסף: http://www.mtbikeperu.com/andes-to-jungle-2/
PERU14.jpg

4.      אגם Titicaca 

יום 1: יוצאים מהעיר Puno  בשעה מוקדמת מאוד. לאחר נסיעה של 3 שעות צפונה, מתחילים לרכב במסלולים שקרובים למרכזי אלפקות. זהו יום עם מסלולים בגובה אחיד של כ-3,900 מטר, המיועד להסתגלות לצורך ההרפתקה של יום המחרת. את הלילה מבלים ב-Ayaviri.

יום 2: לאחר ארוחת הבוקר מתחילים לרכב לעבר יער האבן של Tinajani. שם עושים עצירה למנוחה קלה כדי להביט בצורות האבן המדהימות הללו. לאחר מכן ממשיכים לרכוב בגובה של 3,900 מטר מעל פני הים ומסיימים בגובה של 4,100 מטר, שם מתחילים את העלייה לרכס ההרים. בהמשך עוברים ביער של puyas, שהוא סוג של קקטוס שפורח רק פעם במאה שנה. כשנמצאים במעבר רכס ההרים, בגובה של 4,600 מטר מעל פני הים, מתחילים ברכיבה למטה בדרך לעיר Lampa, שבה רוכבים מבלים את הלילה.

יום 3: יוצאים מ-Lampaוניסע לכפר Cabanilla, שם מתחילים ברכיבה במישור הגבוה בדרך לחורבות Sillustani. סביב הצהריים מבקרים בחורבות ולאחר מכן אוכלים ארוחת צהריים בקרב קהילת האנדים. אחר הצהריים עוברים ללודג' באגם Titicaca.

יום 4: היום האחרון מוקדש לרכיבה לאורך החופים והגבעות של אגם Titicacaהמרהיב. מסיימים בשעות אחר הצהריים ועובר למלון בעיר Puno.

5.      מסע אופני הרים לעמק הקדוש – מ-Marasל-Moray
הרכיבה הזו משלבת רכיבת קרוס-קאנטרי חביבה שמתחילה במרחק של שעת נסיעה מ-Cusco,  מדובר ברכיבה מדהימה במורד  של1524  מטר, ופגישה עם שתי חורבות אינקה שונות ומרתקות. מתחילים בדיווש קליל לאורך חופו של אגם Huaypo. רוכבים רכיבת קרוס-קאנטרי על פני שבילי עפר חלקים ונתיבי פרדות אל האתר הארכיאולוגי העתיק ב-Moray, שהוא מרכז חקלאי ניסיוני מעניין מאוד. בדרך ניתן להנות מנופים מרשימים של פסגותיהם המושלגות של הרי האנדים. עוברים דרך אדמות חקלאיות ואפשר להתרשם  מעבודת האדמה של בני הקצ'ואה, שמעבדים את אותן אדמות כמו אבותיהם מתרבות האינקה. ממשיכים דרך כפרים קטנים ועוצרים באמצע היום לפיקניק טעים. ממשיכים במורד עם שתי אפשרויות: דרך עפר קלילה לאלו שרוצים להמשיך בקצב איטי, וסינגל טרק עם הרבה אדרנלין לאלו שמחפשים את האתגר. לבסוף מגיעים למכרות המלח של Pichingoto. זהו צבר מרתק של יותר מ-3,000 שקתות אידוי שנחצבו בצל הגבעה, שם מצטבר סחף עשיר במלח, שעובר בהדרגתיות זיקוק למלח גבישי. אתר זה הינו עתיק מאוד, הוא הובא לידי שלמות על ידי האינקה, ועדיין נמצא בשימוש כיום. הירידה ממשיכה כל הדרך עד לקרקעית העמק הקדוש.

אופציה: ניתן גם לחזור ברכיבה  ל-Cusco או לבלות את הלילה במלון בעמק הקדוש וליהנות מהרפתקת רכיבת הרים נוספת ביום המחרת.

* מגזין אופניים בשיתוף שגרירות פרו  בישראל מארגנים משלחת חלוץ של רוכבי אופניים שמעונינים להוות את חיל החלוץ של הרוכבים הישראלים לארץ האינקה. בשלב זה עדיין לא ברור כמה יעלה הסיור. יתכן שממשלת פרו  תיקח על עצמה את מרבית העלויות במדינתה. מעונינים ומסוגלים להשתתף? שלחו לי מייל לכתובת: This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.      

 

Share

 MIRI2.jpg

 

 

ofanaim_magazin199.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

panaracer.jpg

facebook.jpg

small_baner_motoofan.jpg

 

קוראים כותבים

מצאת מסלול רכיבה מענין? צילמת וידאו מגניב? הצטרף לקהילת הכותבים של אופניים! הצטרפותך תאפשר לך להוסיף ב"אזור הפרטי" אשר יופיע כאן כתבות ומסלולים, להשתתף בפורום אופניים, לנהל בלוג רכיבה, לקנות בחנות שלנו ולקבל עדכונים למייל בנושא אופניים

הניוזלטר שלנו

לקבלת עדכונים במייל על הנושאים הכי מענינים, המבצעים הכי חמים והחדשות האחרונות בנושא אופניים, הרשם לניוזלטר:

CCF22112016_0001.jpg

logo_jpg.jpg

 

 

 
 
 
 
 
 
 

קונסול ניטור של ג'ומלה

Session

מידע פרופיל

שימוש בזיכרון

שאליתות בסיס נתונים