top_logo.png

  _________________________2_01.jpg        

קיץ באתר החרמון - מירוצי אקסטרים, הייקינג ואולי גם אופניים

_________.jpg
מאת: אבי גנאור
צילומים: לימור הולץ, עדי פרץ
בתרשים משמאל מפת אתר החרמון
השבוע ביקרנו באתר החרמון  ושמחנו לשמוע שבמסגרת הרחבת פעילות הקיץ באתר יתקיים בו לראשונה מרוץ תחרותי : טיפוס אתגרי בריצה לפסגת החרמון שמיועד לקהל הספורטאים ואוהבי האתגר הפיסי והמנטלי .וזה יקרה מחר תוך שיתוף פעולה בין  אתר החרמון, חברת "מרתון ישראל" והמועצה האזורית גולן, המרוץ יוזנק מהתחנה התחתונה של הרכבל בגובה 1600 מ' ויסתיים בתחנה העליונה של הרכבל בגובה של 2040 מ'. אורך המסלול- 3.3 ק"מ. המרוץ יכלול 3 מקצים: מקצה ריצה אתגרי (טיפוס החרמון פעמיים) אורך 6.6 ק"מ טיפוס מצטבר 814 מ'. מקצה ריצה (טיפוס החרמון) אורך המסלול 3.3 טיפוס מצטבר 407 מ' ומקצה הליכה נורדית, אורך המסלול 3.3 ק"מ, טיפוס מצטבר 407 מ'. בין המשתתפים שכבר אישרו השתתפותם  נמצאים התאומים רן ודן אלתרמן אלופי הארץ בטריאתלון לשעבר ואלופי הטיפוס למגדלי עזריאלי
____________.jpg
מה לפסטה ולריצה?
בערב לפני המרוץ (יום ה' 28/7 ב) נווה אטי"ב בשעה 20:00. יתקיים "ערב פסטה והכנות למרוץ" בנווה אטי"ב. חברת "פסטה יאנג" בשיתוף מארגני המרוץ נתנה חסותה לארוחת פסטות מגוונת לבאי המרוץ שתכין את גופם למרוץ.בנוסף, ייהנו המשתתפים מהרצאות מרתקות מספורטאים מצטיינים ובהם  דן אלתרמן, שיספר על "מצוינות בספורט" וייתן דגשים על מסלול המרוץ לפסגת החרמון ורן שילון, יסקור אירועי ריצות טיפוס הרים שחווה בחו"ל. בערב יחולקו למשתתפים ערכות למרוץ.
דן אלטרמן מסייים את מרוץ ההכנה
לירון מילס מנכ"ל אתר החרמון, מציין "הקיץ השנה צפוי להיות מלא חידושים ותוכן באתר. אנחנו פועלים ללא הפסקה להוסיף ולשלב באתר מגוון נוסף של פעילויות לכל המשפחה בהתאמה מוחלטת לתוואי השטח באתר ואופי המקום. גם עולם הספורט מקבל במה באתר ולראייה את הקיץ יפתח מירוץ טיפוס החרמון שצפוי למשוך אליו רצים וספורטאים רבים". 
מומלץ לנצל את הימים החמים  לביקור מהנה בחרמון שיספק אופציה נפלאה לבלות במזג אויר נהדר, בטבע, מול נופי הצפון המרהיבים לצד פעילות חווייתיות לכל המשפחה.    
כאמור, המרוץ יתקיים ביום שישי 29.7.16. הרשמה ופרטים: מרתון ישראל  
ADP_1560.jpg
סיורי הליכה במסלולי הסקי
נכון , אנחנו רוכבי האופניים היינו מתים שיפתחו עבורנו את שבילי ההליכה באתר החרמון ואת רשת הסינגלים המאתגרת  שמאפשרת שילוב בין שימוש ברכבל  לדאונהיל  מאתגר בירידה אבל  מנהללי האתר מסרו לנו כי בשלב זה , האופנייים לא בתמונה בעיקר בשל בעיות שקשורות לביטוח. גם הם וגם אנחנו סבורים שהחלטה זו עוד עשויה להשתנות ובקרוב. (אולי הגיע הזמן ללחוץ)  בנתיים, בשורה לאוהבי הטיולים והטבע, הזדמנות לחוות את מסלולי הגלישה בחרמון בהליכה. לראשונה מהקמת אתר החרמון, יתקיימו במהלך חג הפסח סיורי הליכה במסלולי הגלישה שנחשפו עם המסת השלגים באתר. מדובר על מסלולי הליכה רגלית, יציאה באופן עצמאי. עולים ברכבל לרום החרמון ויורדים במסלולי ההליכה שסומנו במסלולי הגלישה החשופים, לטובת העניין. ההליכה במסלולים מסומנים, חלקה באזור סלעי. (העלייה ברכבל כרוכה בתשלום).
לירון מילס, מנכ"ל אתר החרמון, "ההחלטה לסמן את מסלולי הגלישה כמסלולי טיולים עלתה לאחר שבחנו את המסלולים וגילינו שיש בהם פוטנציאל חבוי שטרם נגלה לכל אוהבי הטיולים והטבע. מדובר במסלולים יפים, מהם נשקף נוף עוצר נשימה, המסלול בקיץ שונה בתכלית מהמסלול בחורף. משך המסלול כשעה וחצי שעתיים בניחותא, אני ממליץ בחום להצפין ולהנות מטיול במזג אויר אידיאלי גם שכל המדינה מתחממת".
ALON_3.JPG
עם כבר הליכה....לא רק בחרמון
שגרת היום העמוסה והמרוץ הבלתי פוסק אחרי הזמן במציאות חיינו, לעיתים מביא אותנו לנקודת רוויה ורצון עז לצאת לטבע, למתוח איברים ולהתפעל מהנופים המרשימים של ארצנו.
מיזם התיירות WalkInnIsrael  בראשו עומד אלון גלעין מדריך טיולים מוסמך מצא לכם את הפתרון האידיאלי לכל בעיות ההכנה והביצוע של טיול רגלי בישראל. 
ריכזנו  את תמצית המורכבות שמעלה טרק  עצמאי בישראל: 
הציוד על הגב- טיולים של כמה ימים מצריכים הרבה ציוד, כולל אוכל, ביגוד קר וחם, אוהל ושק שינה. התיק הכבד עשוי להעיק ולגרוע רבות מהחוויה.
"התברברות" במסלולי טיולים- בהיעדר מדריך טיולים שמוביל, איבוד הדרך הוא כמעט וודאי והוא עלול לגזול זמן יקר, לעורר חוסר שקט, להכניס אתכם לחושך בשבילים לא מוכרים ולשנות את התכנית
היגיינה- בתום יום הליכה או שניים ללא מקלחת התחושה בגוף עשויה להיות לא כל כך נעימה, נהיה קשה יותר להירדם ומתחילים לפנטז על מקלחת ומיטה שמחכה לנו בבית.
תזונה לא מספקת- בניסיון לחסוך במקום ובמשקל אנחנו נאלצים להסתפק במזון פחות מגוון, ירקות ופירות רכים לעתים משנים צורתם במהלך הדרך והרעב המכרסם גורע מחוויית ההליכה בתוך שבילי ישראל היפים.
חוסר ידע- לעתים אנחנו חולפים על פני תופעות טבע מרשימות או מבנים עתיקים המעוררים את סקרנותנו, אך היא נותרת ללא מענה.
אז קחו אוויר,  הפתרון של WalkInnIsrael נותן מענה מדויק לכל הנ"ל:  את הציוד הכבד יעביר צוות החברה, בין מקומות הלינה כך שכל  שתישאו על כתפכם הוא תרמיל קטן וקל. מקומות הלינה שיוצעו, כוללים מיטה, מקלחת וארוחה, בהתמזגות טבעית עם הנוף המקומי להעשרת החוויה. את הדרך לא תאבדו, עם אפליקציית הניווט שמספקת החברה, תמיד תישארו במסלול הנכון ואפילו תקבלו הסברים מפי המדריך הווירטואלי על האטרקציות שתעברו בדרך.
מיזם התיירות  WalkInnIsrael מספק חוויה ייחודית וכוללת למטייל העצמאי בדיוק כמו באירופה. מדובר בטיולי הליכה בין אתרי לינה, הקפצת מזוודות, תיאום לינות ואטרקציות בדרך. מטיילי החברה נהנים מאמצעי ניווט מתקדמים שמספקים במהלך המסלול מידע, הדרכה ומיקום. 
להזמנת טיול  www.walkinnisrael.co.il    נייד: 054-6752448  טלפקס: 04-6772225
 

AP4_3395.jpg

AP4_2926.jpg
ועוד על אטרקציות בחרמון
אם בא לכם לקחת פסק זמן מהחום הכבד,  החרמון עשוי להיות היעד המועדף עבורכם בקיץ. אין צורך במזגן ולרב אף מומלץ להצטייד בעליונית או מעיל. הטמפ' גם בקיץ לא תעבור 30 מעלות צלזיוס ביום ואם רדת החמה תצנח עד ל10 מעלות בלילה.אם בימי חורף מושלגים נרשמים עומסי תנועה בצירים העולים לחרמון, בקיץ המצב הפוך. בזמן שברחבי הארץ שומעים בגלגלצ את הרינגטון - "הוא תקוע בפקק" בכבישי צפון הגולן, התנועה זורמת ללא כל הפרעה או עיכוב. אין עומסים, אין תורים והביקור באתר הופך להיות רגוע וחוויתי. התנועה ומזג האוויר האופטימלי מאפשרים בילוי  שפוי ומהנה לאורך הקיץ וחופשות החגים, בתוספת אטרקציות חדשות ומגוון רחב של אפשרויות טיול בפסגת החרמון ובמדרונותיו.

מימין באגינג במסלולי הגלישה -תענוג  לילדים ולהוריהם!

מבחינת הציבור הישראלי אתר החרמון נתפש כאתר תיירות חורפי בלבד אבל  נראה שזה הולך להשתנות ומהר. 
קיץ 2016, ייזכר באתר החרמון כתקופה של התחדשות. הנהלת האתר בחנה חלופות רבות לשילוב אטרקציות קיץ באתר, אחרי סיורים מקצועיים באתרי הנופש והסקי באירופה הוחלט לשלב כבר במהלך הקיץ שני מוקדי פעילות לכל המשפחה, לצד  שיפוץ מבנים ושדרוג מבנה המבואה במפלס התחתון. בימים אלו מגיע מגרמניה משלוח ראשון של רכבי קרטינג יחידים מסוגם בישראל, תלת גלגליים לנהיגה עצמית במסלולים שיוכשרו באתר לתנועת הרכבים. הקרטינג אינו ממונע, אך מצטיין ביכולת עבירות גבוהה בשטח. הנהיגה בקרטינג מתאימה לבני נוער ומבוגרים. מדובר בנסיעת שטח מהנה ובטיחותית מחד ומאידך חוויה מאתגרת יותר לאוהבי האקשן. אורך מסלול הקרטינג כ- 850 מ' בירידה, לנקודת היציאה למסלול מגיעים ברכבל ומשם מתגלגלים בכלי החדש חבושים בקסדה (מגיל 15). אטרקציה נוספת שתחל לפעול באתר החרמון במהלך הקיץ, היא גלישה יבשה באבובי קיץ (tubingsummer) במדרון משופע וייחודי לחרמון. מדובר במסלולי גלישה שיוכשרו לטובת העניין במורדות החרמון. חוויה מלהיבה לכל בני המשפחה ובמיוחד לילדים, שיחוו את מורדות החרמון על הישבן לראשונה ללא שלג מתחתם. הגלישה מתבצעת בישיבה על אבוב. הפעילות מתאימה לילדים מגיל 5.

על האתר
האתר משתרע על פני שטח של כ- 2,432 דונם, בגובה 1,600 – 2,040 מטר מעל פני הים. בקיץ נהנים המבקרים באתר מעליה ברכבלים לפסגות החרמון,  לגובה 2040 מ' מעל פני הים לתצפית מרהיבה,  אורך הרכבל 1250 מ' ומשך הנסיעה בו אורכת כ 15 דקות לכל כיוון, הרכבל פועל בכל עונות השנה, העלייה מותרת בכל גיל, עד שתי נפשות במושב. (מחיר: ילד מגיל 3-12 – 42 ₪/ מבוגר 49 ₪).  בחרמון קיים גם מתחם "מזחלות האקסטרים", שמתפרש על פני מסלול באורך1 ק"מ,  מזחלת האקסטרים נעה על מסילה ומגיעה למהירות של עד 45 קמ"ש, הגולש שולט באמצעות בלם יד במהירות המזחלת. המסלול בנוי מעליות, ירידות וסיבובים מפתיעים בין נופי החרמון הפראיים. השימוש במזחלות מותר מגיל 10 ומעלה (ומגובה 140 ס"מ). ניתן לגלוש במזחלת כבודד או בזוגות ומדובר בחוויה מלאת ריגוש והתלהבות. מחיר: ילד 25 ₪/ מבוגר 30 ₪, כרטיס משולב לרכבל ולמזחלות: 65 ₪ לילד/ 69 ₪ למבוגר. ליום בילוי בחרמון ניתן לשלב אטרקציה צפונית מובילה, אתר החרמון וקייקי כפר בלום בנו לכם כרטיס משולב שכולל עליה ברכבל, נסיעה במגלשות האקסטרים ושייט קייקים במסלול המשפחתי שאורך כשעה וחצי במי הירדן הצוננים. והמחיר אטרקטיבי. (99 ₪ לאדם)

AP4_2990.jpg

בחינם ובתשלום
מידי יום בחרמון מתקיימים סיורים מודרכים ללא תשלום, בשיתוף פעולה עם החברה להגנת הטבע. אוהבי הטיולים והלכת ימצאו באתר מגוון רחב של מסלולי טיול בדרגות קושי שונות. נקודת השיא של הסיורים הינה תצפית  מרהיבה בגובה 2070 מ', ממנה נשקף הגולן כולו - שרשרת התילים הגעשיים בגולן, יער אודם, הכפרים הדרוזים בגולן, בראות טובה ניתן לראות עד הכנרת, ניתן להבחין בבירור בגבול ישראל - סוריה, בכפר הדרוזי ח'אדר מעברו השני של הגבול ובעיר קונטרה. בצד המערבי ניתן לראות את עמק החולה, הגליל העליון, רכס הבופור, הרי הלבנון והכפרים. התצפית חולשת על משולש הגבולות, ישראל-סוריה-לבנון וממחישה את חשיבותו האסטרטגית של החרמון למדינת ישראל. כמו כן, במהלך הסיור מסופר, קרב כיבוש מוצב החרמון במלחמת יום הכיפורים, קרב שהפך לסמל ומיתוס אשר במהלכו זכה החרמון לכינוי "העיניים של המדינה". בחודשי הקיץ (יולי- אוגוסט) הסיורים יתקיימו מידי יום כולל שישבת בשעות : 11:00, 13:00, משך הסיור כשעה וחצי, יש להגיע לאתר חצי שעה לפני שעת הסיור. יוצאים מהקפיטריה בתחנה העליונה, יש להגיע עם נעלי הליכה, ולבוש חם.

השנה הוכשרו לראשונה מסלולי הגלישה לטובת מסלולי הליכה רגליים לכל המשפחה (ללא הדרכה), בהם ניתן ליהנות מהנוף המרהיב של הגליל העליון, עמק החולה והרי הלבנון. ההליכה מתחילה במרומי החרמון, לשם מגיעים באמצעות רכבל המבקרים, ממשיכה לאורך מסלולי הסקי ומסתיימת בתחנה התחתונה של רכבל המבקרים. סה"כ אורך המסלולים כ- 3 ק"מ. ההרפתקנים מוזמנים ללכת את המסלול גם בכיוון ההפוך- מהתחנה התחתונה למרומי החרמון. מסלול הליכה נוסף הינו מסלול להר חבושית (מסלול המסומן בירוק במפת סימון שבילים),. המסלול מתחיל מהתחנה העליונה  של הרכבל, ניתן לרדת את המסלול לתצפית בהר חבושית ולעלות חזרה (כ30 דקות הליכה הלו"ש) או להמשיך לאורך כל המסלול עד קופות האתר (מסלול למיטיבי לכת כשעתיים וחצי הליכה).

נתונים ועובדות אודות החרמון
walkinnisrael_210.JPGהר החרמון מתנשא לרום של 2814 מ' מעל פני הים, שיא הגובה נמצא בין סוריה ללבנון. הנקודה הגבוהה ביותר בשליטת מדינת ישראל היא מצפה שלגים (2224 מ'מעל פני הים). רכס החרמון משתרע על פני 80 קילומטר אורך ורוחבו (במקום הרחב ביותר שלו הוא 22 קילומטרים). בשליטת מדינת ישראל שטח של כ -70 קמ"ר שהם כ 7% משטח ההר כולו. יתרת שטח ההר מחולק בין סוריה ולבנון. החרמון הוא חלק מרכסי הרי מול הלבנון, המתרוממים ממזרח לבקעת הלבנון. הנקודה הצפונית ביותר של מדינת ישראל היא - הר "שלהבית" עליו ממוקם המוצב הצבאי "אסטרא". המוצב  מהווה את נקודת מפגש הגבולות בין סוריה, לבנון וישראל. החרמון מחולק לשלוש שלוחות (ממזרח למערב): כתף חרמון, שלוחת שריון ושלוחת שיאון. כאשר בינהן מפרידים נחלים. בין הגולן לחרמון מפריד נחל סער. בין כתף חרמון לשלוחת שריון מפריד נחל גובתה. בין שלוחת שריון לשלוחת שיאון מפריד נחל שיאון. החרמון הוא ההר הגבוה ביותר במדינת ישראל, ולכן נמצא בו צמחים ובעלי חיים ייחודיים רק לאזור זה. גם הטבע משנה את התנהגותו באקלים אלפיני השורר בחרמון והשינוי מתבטא בצומח נמוך ודליל, בקרינת שמש חזקה, בנוף חריף. 

 

מחירי פעילויות : רכבל- 42 ילד/ 49 מבוגר, מגלשות אקסטרים- 25 ילד /30 מבוגר, קרטינג- 30 ₪ , (מגיל 15), אבובים – 25 ₪ לחמישה סיבובים, (מגיל 5). כרטיס משולב- רכבל+ סיור + קרטינג / מזחלות/ אבובים (5 סיבובים) 65- ילד/69 מבוגר . הצעה משתלמת:  כרטיס הכל כלול לכל היום – 90 ₪   לפרטים והזמנות: 1599-550-560      http://www.skihermon.co.il/

 
 
Share

BANNER4.jpg

aaa22.jpg

facebook.jpg

panaracer.jpg

ofanaim_magazin199.jpg

small_baner_motoofan.jpg

 

קוראים כותבים

מצאת מסלול רכיבה מענין? צילמת וידאו מגניב? הצטרף לקהילת הכותבים של אופניים! הצטרפותך תאפשר לך להוסיף ב"אזור הפרטי" אשר יופיע כאן כתבות ומסלולים, להשתתף בפורום אופניים, לנהל בלוג רכיבה, לקנות בחנות שלנו ולקבל עדכונים למייל בנושא אופניים

הניוזלטר שלנו

לקבלת עדכונים במייל על הנושאים הכי מענינים, המבצעים הכי חמים והחדשות האחרונות בנושא אופניים, הרשם לניוזלטר:

__________________________01.jpg

galil_ole_small.jpg

logo_jpg.jpg