top_logo.png

  _________________________2_01.jpg        

סינגל חדש לרוכבי אופנייים בפארק תמנע

18.jpgב29 לחודש יחנך סינגל חדש לרוכבי אופנייים בפארק תמנע, הסינגל יחנך באירוע הפנינג המוני  שהופק בשיתוף שיתוף הרשות לפיתוח הנגב. ונקרא: "על גלגלים בערבה הדרומית".

להגיד שכיום  "כל הארץ סינגלים" לרוכבי אופניים זו לא אמת צרופה אבל בהחלט שזה כבר לא  ההגזמה פראית . שבילי האופניים והסינגלים ,שהפכו  למנת לחמם של רוכבי אופני ההרים ורבים מרוכבי סוף השבוע  חורצים כמעט כל פיסת קרקע  אפשרית ברחבי ארצנו   וכיום כל רשות מונציפלית שמכבדת את עצמה וכל מפעל תיירותי שואף לחבר את עצמו  במידה זו או אחרת גם  לענף האופניים .והרוכבים יוצאים נשכרים.
 

 מרכז המבקרים של תמנע וקיבוץ סמר הסמוך אליו אינם יוצאים דופן מבחינה זו ובסוף החודש    הם יארחו בעזרת המועצה מקומית ערבה דרומית, את הפנינג ההמוני "על גלגלים בערבה הדרומית" שמיועד לרוכבי אופניים ה"שרופים" והמזדמנים וגם לבני משפחותיהם  שאינם רוכבים על אופניים להם הכינו המארגנים שלל פעילויות.


מתחם האירוע כאמור יוקם ברחבת האגם ואורחי ההפנינג ייהנו מפעילויות יצירה לכל המשפחה, סיורים מודרכים אל עמודי שלמה, הפטרייה והקשתות, צפייה במיצג מכרות הזמן המתאר את סיפור כריית הנחושת, דוכני מזון ושתייה,סדנאות יצירה מהטבע,  קיר טיפוס, חץ וקשת, מתקנים מתנפחיםת, תיאטרון בובות ועוד. 

אוהל האירוח בסמר / צילום: אבי גנאור


הסיבה למסיבה היא חנוכת הסינגל החדש לרוכבי אופניים בפארק תמנע. הסינגל נבנה על ידי מפעילי האורחן  המדליק לרוכבי האופניים של קיבוץ סמר, שבימים אלה ממש מסיימים את העבודות   האחרונות לקראת המוני הרוכבים הצפויים לבקר במקום בסוף החודש  ולחרוך  את הסינגל הבתולי שאורכו 14 ק"מ  של עליות, סיבובים חדים, ירידות  ו"דרופים" המייצרים אצל כל רוכב  חבילת אדרנלין צרוף במינונים גבוהים. מי שאינו רוכב מיומן על אופני שטח אינו צריך להיבהל כי עבורו מכינים המארגנים שלל מסלולי רכיבה  עממיים מודרכים ורגועים יותר אך לא פחות יפים.

"סינגל" לטובת מי שאינו מכיר , הוא שביל ייעודי  לרוכבי אופניים שבשל רוחבו המוגבל הוא מאפשר לרוכב אופניים אחד בלבד לרכב עליו  בעוד ששאר הרוכבים לנאלצים לרכוב אחריו בטור ערפי. אין עקיפות. ואין בו מקום לרוכבים שבאים ממול. למרות שסינגל תמנע החדש הוא סינגל המסומן  כ"אדום" , כלומר הוא מיועד לרוכבים מנוסים ומעלה, ביום הפתיחה   יוכלו כל המבקרים  שיגיעו לפארק תמנע לנסות את כוחם ברכיבה על הסינגל ומדי חצי שעה ייצאו קבוצות של רוכבים בכל הרמות לרכיבה במסלול ל בלוויית מדריך רכיבה מקיבוץ סמר.. מיועד .

 

 סינגל תמנע נבנה על-ידי רוכבים ולמען רוכבים ומשתמש בטכניקות בנייה ייחודיות בעולם.

אנחנו, קבוצת של כתבי תיירות ואופניים  רכבנו על הסינגל החדש באחד מימי השבוע החולף . יצאנו ברכיבה ממרכז המבקרים על שביל כבוש המיועד לרכבי 4 על 4 ולאחר כשלושה קילומטרים של רכיבה  רגועה אך רוויה בנופים המדהימים של האזור  (נקיקים, צוקים ואפילו מים) הגענו לרחבת עמודי שלמה המפורסמים ומשם למעשה מתחיל הסינגל החדש שאורכו 14 קילומטרים.  

רכיבה מנהלתית לעמודי שלמה / צילום: אבי גנאור

רק לעמוד במקום ולצפות בשביל הלבן והמתפתל בנוף הצחיח זו חוויה בפני עצמה אך הרכיבה אינה קלה.. לרוכבים מנוסים השביל זורם ומהווה גן שעשועים חביב ומהנה עם אתגרים טכניים , זוויות, עליות וסיבובים  מהנים אם כי לא מסובכים מדי. חשוב רק לזכור שהאבנים חדות וקשות והנפילות כואבות. ראו הוזהרתם!

 

נמרוד כהן  מחברת "עז הרים" שמפיקה את האירוע  מעריך שלאירוע יגיעו אלפי רוכבים ובני משפחותיהם מכל הארץ וממליץ  שהמבקרים המתעתדים להשתתף בהפנינג יגיעו  לפונדק יטבתה כבר החל מיום חמישי ה29 למרץ כדי לקבל שם "ערכה משפחתית" הכוללת את חולצות האירוע ומפת סימון שבילי אופניים בערבה הדרומית.


עמודי שלמה בנקודת הזינוק / צילום: אבי גנאור

ומשם להתמקם חדרי האירוח ביישובים השונים שבסביבה, כולל בפארק תמנע עצמו.

האירוע עצמו ייחל ביום שישי  ה 30 במרץ  שבו בין  השעות 9.00 ועד 12.00 יוזמנו הרוכבים לצאת בשלושה מסלולים שובים לרכיבות  לכל המשפחה  :

"מסלול יהל למשפחות"  בדרגת קושי – קלה עד בינונית . אורך המסלול - 12 ק"מ

ונקודת המפגש היא בכניסה לקיבוץ יהל. מדובר במסלול מעגלי הכולל חציית כביש הערבה במעבר תת קרקעי ורכיבה לכיוון צפון לחוות ע'רנדל (בעבר מוצב צבאי והיום התיישבות בודדים  העוסקת התיירות וחקלאות). משם  פונים מזרחה לשטחים  הפתוחים אל מול הרי אדום,ממשיכים ברכיבה בשדות החקלאיים של קיבוץ  יהל ופונים מערבה, חזרה לקיבוץ.

 

המסלול "האקולוגי" הוא מסלול בדרגת קושי – קלה מאוד  לאורך – 2.5 ק"מ המיועד להורים עם ילדים קטנים.. נפגשים בכניסה  לקיבוץ לוטן ומשם במסלול מעגלי לחובבי אקולוגיה, מדובר ברכיבה קלה מאוד לאורך דרך העפר  מהכניסה לקיבוץ לוטן אל "אקו-כייף", משםם פונים דרומה  לכיוון הרפת, רוכבים במקביל לגדר הקיבוץ וחזרה לשער הכניסה.

אגם תמנע / צילום: אבי גנאור

"מסלול עמק ססגוןהוא מסלול בדרגת קושי קלה עד בינונית נקודת המפגש היא במבואת הכניסה לפארק תמנע. שם לאחר טקס חנוכת שבילי האופניים החדשים בערבה הדרומית יוזמנו הרוכבים לצאת למסלול מעגלי לכל המשפחה. המסלול עובר על הכביש המוביל מצומת אליפז לכיוון פארק  תמנע. מתחילים ברכיבה במפגש עם "דרך הנפט", פונים מערבה, מומלץ לבקר במכרה הפתוח. רוכבים מערבה לעבר נחל מנגן מצפון הדיונה הגדולה מול הרהמכרות. שם פונים דרומה ונפגשים  עם שביל ישראל, חולפים בעמק ססגון, חוצים את נחל  תמנע ומסיימים ברכיבה לכיוון שער הכניסה לפארק תמנע.


הפנינג  הרוכבים ימשיך כאמור גם ביום שבת ה-31 במרץ  במסלולי הרכיבה החדשים בפארק תמנע שעוברים בין אתרי הפארק, ביניהם עמודי שלמה והפטרייה. המשפחות יצאו למסע רכיבה ובדרך יעצרו בתחנות שונות בהן יבצעו יחדיו משימות אתגריות ולימודיות, חלקן כוללות רכיבה על מתקנים ייחודיים.שעה  שהרוכבים המיומנים יוזמנו  שוב ושוב לחנוך את סינגל תמנע !  שהאבנים חדות כבר אמרנו?

 
 
 
Share

_________________________2_02.jpg

BANNER4.jpg

facebook.jpg

ofanaim_magazin199.jpgז

 
 
 
 
 
 
 
 

קוראים כותבים

מצאת מסלול רכיבה מענין? צילמת וידאו מגניב? הצטרף לקהילת הכותבים של אופניים! הצטרפותך תאפשר לך להוסיף ב"אזור הפרטי" אשר יופיע כאן כתבות ומסלולים, להשתתף בפורום אופניים, לנהל בלוג רכיבה, לקנות בחנות שלנו ולקבל עדכונים למייל בנושא אופניים

הניוזלטר שלנו

לקבלת עדכונים במייל על הנושאים הכי מענינים, המבצעים הכי חמים והחדשות האחרונות בנושא אופניים, הרשם לניוזלטר:

__________________________01.jpg

galil_ole_small.jpg

logo_jpg.jpg