top_logo.png

______ ____ _____ _______-01_1.jpg

         

אביעד יזראל יאמן את נבחרת העתודה של סייקלינג אקדמי בישראל

IMG_3983.JPG

מאת: אבי גנאור

שמונה  רוכבי ״הדור הבא״ של רוכבי האופניים בישראל נבחרו לרכוב ולהתחרות בקבוצת העתודהשל קבוצת סיקלינג אקדמי

בצעד שנראה כהשקעה החשובה ביותר של קבוצת האופניים המקצוענית סייקלינג אקדמי בעתידה שלה ושל ספורט האופניים הישראלי בכלל, מודיעה אקדמי רשמית על הקמתה של קבוצת עתודה מקצוענית שתתחרה ברחבי העולם עם שמונה הרוכבים הצעירים הטובים בארץ.

הקבוצה שתישא את השם cycling Academy development team  ערכה בשבועות האחרונים סדרת ראיונות ומבחנים ואיתרה את הרוכבים הישראלים מעל גיל 18 ועד 22 הטובים ביותר לפי הערכתה הן בתחום מירוצי הכביש והן במירוצי אופני הרים. הרוכבים שנבחרו כבר החלו להתאמן בשורות הקבוצה הראשונה של אקדמי במהלך מחנה האימון הראשון שהיא עורכת בימים אלו לקראת עונתה הראשונה כקבוצת פרו קונטיננטל, הדרג השני בסבב המקצועני.

אקדמי תעניק לרוכבים בקבוצת העתודה שלה את כל התנאים מהם נהנים רוכבים מקצוענים, כולל צוות מקצועי מיומן שבראשו יעמוד אביעד יזראל, מאמן נבחרת ישראל באופני הרים אשר קיבל על עצמו את משימת הניהול של הקבוצה הצעירה. יזראעל, הוביל את הקמפיין האולימפי של נבחרת ישראל באופני הרים והביא את הנבחרת להשתתפות הסטורית של רוכב ישראלי באולימפאידה האחרונה בריו (עם שלומי חיימי). המנהל הספורטיבי הספרדי אוסקר גרייר, אשר משמש במקביל גם כמנהל ספורטיבי שני בקבוצת הפרו-קונטיננטל הבוגרת של אקדמי, יעבוד יחד עם אביעד וינהל את הקבוצה במירוצי הכביש.

גריירו התמחה בעבודה כמנהל ספורטיבי בקבוצות ספרדיות מקצועניות מזה 20 שנה וקידם רוכבים ספרדים צעירים רבים לקדמת הבמה העולמית. ״ יש כאן כשרונות מצויינים״ אמר גריירו שקיבל הזדמנות לראות את הצעירים הישראלים במחנה האימון שמתקיים ברחבי הארץ בימים האחרונים וכן במבחני מאמץ מיוחדים שנערכו להם. ״ הם רק זקוקים למעטפת אימון ותחרויות מקצועניות וזמן כדי להתפתח״. מנהל סייקלינג אקדמי רן מרגליות אמר שזו בדיוק הכוונה מאחורי הקמת הקבוצה החדשה: ״זה חלק מהליך הצמיחה הטבעי של הקבוצה. ההחלטה לגדול לדרג הבכיר ייצרה סלקציה קשוחה ומחייבת אותנו לייצר מסגרת מירוצים לדור הצעיר, במטרה לתת להם מסגרת אימונים ומירוצים שתכין אותם למעבר לדרגים המקצועניים בעתיד. יש לנו כבר שלושה ישראלים בקבוצה הבכירה שלנו אבל אין לאיש אשליות כי הם ניצבים בפני אתגר עצום כשנטיל אותם השנה לתוך מירוצים ברמה הגבוהה ביותר בעולם.  לכן היה לנו חשוב לעזור לדור הבא של הרוכבים בישראל ולהכשיר אותם למקצוענות כדי שבבוא היום יוכלו להצטרף לקבוצה הכביש הבכירה שלנו או להפוך לרוכבי שטח מקצוענים בזכות עצמם״.

למבחנים התקבלו רוכבים ישראלים צעירים מכל הקטגוריות למרות שאקדמי מתחרה במירוצי כביש בלבד. ״לקחנו את הכי טובים בעינינו. נקודה״ אמר אביעד יזראעל, מנהל הקבוצה.4 מהרוכבים התמחו עד כה באופני הרים אבל כולם התנסו גם במירוצי כביש ובעונה הבאה יתחרו גם במירוצים הגדולים בעולם מתחת לגיל 23 כמו הג׳ירו דה איטליה  והפאריס רובה לצעירים, אבל גם במירוצי גביע העולם.

״אנחנו כבר מרגישים שאנחנו חלק מאקדמי״ אמר ים פוליאק בן ה 20 מפרדס חנה, רוכב כביש מצטיין שנבחר לקבוצת העתודה וכמו חבריו כבר רכב בימים האחרונים עם 16 הרוכבים הישראלים והבין לאומיים הבכירים של אקדמי ברחבי הארץ. ״ זו זכות גדולה לרכוב איתם ולספוג מהם״. כל הרוכבים בקבוצה החדשה הם חברי נבחרות ישראל בקטגוריות שונות, זכו באליפויות הארץ לנוער הן בכביש והן בשטח  וטופחו במועדונים המובילים בישראל. חלק מהם כבר בעלי נסיון במירוצים. הבולט ביניהם הןוא עומר גולדשטיין שעבר התחרה במדי אקדמי בעונה שעברה והראה יכולת פנטסטית בטור של רואנדה, מגיעה בשני שלבים למקום השמיני.

עומר גולדשטיין (19) כרמיאל.

עידו בר ( 19)  מחיפה.

גיא ניב (22) מעצמון

איתמר איינהורן (19) מודיעין

גיא זסלר (21) מחיפה

אורי לאונציני (18) מחיפה

גיא לשם (19) עין השופט

ים פוליאק (20) פרדס חנה

"קיבלנו הזדמנות רוכבים צעירים לפנינו מעולם לא זכו לקבל: מעטפת מקצוענית מלאה״ אמר אורי לאונציני בן ה 18 מחיפה , רוכב הרים מצטיין וחבר נבחרת ישראל. ״ אנחנו כולנו מאמינים שנוכל להגיע הכי רחוק שאפשר ( בעולם המקצועני). הקבוצה הבכירה של אקדמי תעלה כאמור לדרג השני בעולם ותתחרה במירוצים ברמה הגבוהה ביותר מתוך תקווה לקבל זימון לג׳ירו ולטור דה פראנס כבר בשנים הבאות. לשם כך היא גייסה רוכבים בין לאומיים צעירים ומוכשרים מרחבי העולם והעמידה סגל בין לאומי איכותי של 16 רוכבים כולל חמישה אלופים לאומיים ממכסיקו, אסטוניה, נמיביה וישראל.

 

 

           

 

Share

 MIRI2.jpg

 

 

ofanaim_magazin199.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

panaracer.jpg

facebook.jpg

small_baner_motoofan.jpg

 

קוראים כותבים

מצאת מסלול רכיבה מענין? צילמת וידאו מגניב? הצטרף לקהילת הכותבים של אופניים! הצטרפותך תאפשר לך להוסיף ב"אזור הפרטי" אשר יופיע כאן כתבות ומסלולים, להשתתף בפורום אופניים, לנהל בלוג רכיבה, לקנות בחנות שלנו ולקבל עדכונים למייל בנושא אופניים

הניוזלטר שלנו

לקבלת עדכונים במייל על הנושאים הכי מענינים, המבצעים הכי חמים והחדשות האחרונות בנושא אופניים, הרשם לניוזלטר:

galil_ole_small.jpg

3PERY.jpg

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

קונסול ניטור של ג'ומלה

Session

מידע פרופיל

שימוש בזיכרון

שאליתות בסיס נתונים