top_logo.png

  _________________________2_01.jpg        

אלברטו קונטדור מזנק לג'ירו אך חושב על הטור דה פרנס

alberto2.jpg

מאת: אבי גנאור  
תמונות: יחסי הציבור "טינקוף סקסו בנק"

הקפטן של "טינקוף סקסו בנק" במסיבת עיתונאים באיטליה בערב הזינוק לג'ירו ד'איטליה, לאחר שסיימו את כל ההכנות והרכיבו את הקבוצה שתיטול חלק באחד משלושת הטורים החשובים של השנה, וערכו את האימון האחרון, כינסו ביום שישי האחרון ראשיה של קבוצת הפאר הדו גלגלית "טינקוף סקסו בנק" מסיבת עיתונאים  רבת משתתפים באיטליה ודיווחו על סיום ההכנות לקראת המרוץ נגד השעון הראשון שיתקיים מחר למרחק של 17.6 קילומטרים. במסיבת העיתונאים הופיע אלברטו קונטדור כשהוא מלא ביטחון והצהיר על כוונתו לעשות הכל כדי נצח גם את הג'ירו וגם את הטור דה פרנס אך הדגיש שבשלב זה הוא מרוכז במאה אחוזים אך ורק בג'ירו.  

מהפרספקטיבה שלך אלברטו, איך אתה רואה עכשיו את דאבל, את הג'ירו ואת הטור? 
המוטיווציה שלי שווה בנוגע לשני הטורים הללו, אעניק לשניהם את אותו מאמץ ואת אותה הרצינות. מבחינתי שני האירועים הללו זהים.  
ממי מהמתחרים שלך אתה הכי חושש?  
מכולם באותה המידה. אם אתם מדברים על ארו, פוטה, או אורן, כולם באותה הרמה. כולם התכוננו לג'ירו והוא מתאים להם כמו כפפה ליד.  
מאז תחילת השנה סקסו בנק אכזבה במעט בהשגיה. מה מקווה טינקוף להשיג בג'ירו?
בתשע השנים האחרונות שבהם השתתפתי בטורים גדולים תמיד חשתי באחריות כבדה על כתפי וזה מה שדחף אותי. אולג טינקוף שואף כמובן שננצח.וגם אני שואף לנצח באותה המידה. היכן אתה חושב שתותקף במהלך הג'ירו? נראה לי שאני אהיה זה שיתקוף. בסופו של דבר המרוץ הוא זה שמשפיע ומכתיב  לך את הטקטיקה ואני תמיד מעדיף להיות זה שתוקף.   
מה עמדתך לגגבי הנג"ש הארוך יחסית?
הנג"ש באמת נראה די קשה השנה. אחרי שניסיתי אותו נראה לי שצריך לחלק את האנרגיה שלך בחוכמה וזאת משום שהמסלול לא מאפשר לך קטעים של מנוחה. יום הנג"ש יהיה יום מאוד חשוב בג'ירו. 
כיצד אתה מרגיש כלפי חברי  צוות הקבוצה שלך בג'ירו בהתייחס למתחרים והאם חסר לך בקבוצה ידידך ג'יג'וס הרננדס
אני יכול לדבר על חברי לקבוצה כי אני יודע עליהם הכל אבל אני לא מכיר את הרוכבים בקבוצות המתחרות ולכן איני יכול לעשות השוואות. בקבוצה שלי יש רוכבים מעולים וזה נכון שגיג'וס יחסר לי אבל אין מה לעשות לא כל הרוכבים יכולים להשתתף בכל המרוצים ביחד.
מדוע המתנת כל כך הרבה זמן עד שהחלטת ללכת על הדאבל ולנסות לזכות גם בטור דה פרנס וגם  בג'ירו?
בעיקר משום שבשנים עבר, המוטיבציה והתשוקה שלי התמקדו בלנצח את הטור דה פרנס והטור דה פרנס בלבד. השנה נראה שניצחון בטור דה פרנס בלבד לא יספק אותי. הדאבל עבורי הוא דבר חדש וזה נותן לי המון מוטיווציה.  

albertokontador1.jpg
האם הניסיון לכבוד את הדאבל ישפיע על האסטרטגיה שלך?  י
כולתי להשיב לך בחיוב אבל אני כבר יודע שכאשר אתה כבר בטור אתה לא חושב על שום דבר אחר והטור למעשה משתלט עליך. עכשיו אני מפוקס כולי על הג'ירו אבל כשאהיה בתקופת ההתאוששות לקראת הטור אתעסק עם האסטרטגיה והטקטיקה . לא עכשיו
האם ההתרסקות שלך בטור בשנה שעברה ששינתה משהו בתוכניות שלך לקראת הג'ירו והמחשבה על הדאבל?
ההתרסקות לא שינתה בי מאומה אבל אני יכול להגיד לכם בפה מלא שהיא השפיעה על החלטתי ללכת השנה על הדאבל. אחרי שהתרסקתי בטור השתתפתי בוואלטה ד'אספנה כשאני לא במלוא כוחותי ולמרות הכל ניצחתי בגדול וזה העניק לי המון ביטחון.  
אלברטו אתה מאוד פופולארי באיטליה. כיצד הרכיבה שלך השתנתה מאז השתתפותך האחרונה בג'ירו?
לא כל כך השתנתה כפי שרבים סבורים.יש לי קצת יותר ניסיון וגם היכולות הפיסיות שלי השתפרו. ולגבי זה שאוהבים אותי באיטליה?  מה אני יכול להגיד. רק תודה! תודה ועוד פעם תודה!       

להלן סרטון וידאו קצר לקראת הטור של 2015

 

 

Share

_________________________2_02.jpg

BANNER4.jpg

facebook.jpg

ofanaim_magazin199.jpgז

 
 
 
 
 
 
 
 

קוראים כותבים

מצאת מסלול רכיבה מענין? צילמת וידאו מגניב? הצטרף לקהילת הכותבים של אופניים! הצטרפותך תאפשר לך להוסיף ב"אזור הפרטי" אשר יופיע כאן כתבות ומסלולים, להשתתף בפורום אופניים, לנהל בלוג רכיבה, לקנות בחנות שלנו ולקבל עדכונים למייל בנושא אופניים

הניוזלטר שלנו

לקבלת עדכונים במייל על הנושאים הכי מענינים, המבצעים הכי חמים והחדשות האחרונות בנושא אופניים, הרשם לניוזלטר:

__________________________01.jpg

galil_ole_small.jpg

logo_jpg.jpg