top_logo.png

  _________________________2_01.jpg        

מבחן מוצר למד הוואטים iBike Newton

במערכת אופניים התקבלה לפני מספר חודשים הצעה מחי פריר שהוא היבואן של מד ההספק (מד וואטים)  iBike Newton+®לקחת את המוצר לתקופה בת כמה שבועות  לרכיבות ניסיון והתרשמות. תשאירו אותו אצלכם  לכמה זמן שיידרש ביקש  ותספר לקוראים שלך כיצד  זה הרגיש לך".

מאת: אייבי גילת
photographer is S. Doldi
לומר שלא התלהבנו במערכת זה יהיה אנדרסטייטמנט. הרי מדי הספק יקרים ככל שיהיו, הפכו כבר  מזמן לחזון נפוץ במקומותינו ומשמשים ככלי עבודה מעולה ומרכזי בקרב מאמנים ומתאמנים כאחד. אז כמובן שהסכמנו וחי הגיע במיוחד אלי ויחד הרכבנו את מד ההספק iBike Newton+® בחנות מצמן כרכור. למחרת כשאני מלא התרגשות יצאתי בפעם הראשונה לרכיבה על הכביש עם המכשיר החדש.

 

ibike2.jpg

התקנה
כשמתקינים מד וואטים אז הדבר הראשון שצריך לעשות הוא כיול של המכשיר, וזה לא מסובך מידי ועיקר אם  הכיול נעשה כפי שצריך ולפי הוראות היצרן. כל שנדרש  זו רכיבה (שבה הרוכב לבוש בגדי רכיבה) הלוך וחזור  על אותו המסלול בדיוק, לפרק זמן של 5 דקות, שלאחריה, ה iBike Newton+®מתחיל לספק נתונים ברמת דיוק ועקביות, שהפתיעה גם שועל קרבות וותיק כמוני. לאחר הכיול הראשוני אין צורך לעשות יותר דבר ואפשר להשתמש במכשיר במשך שנים , אלא אם כן  ירדת או עלית בצורה משמעותית במשקל או ששינית באופניים משהו דרסטי, למשל: החלפת גלגלים לדגם ששונה באופן מהותי מאלה שרכבת עליהם בזמן עריכת הכיול הראשוני ואז עליך ל כייל את המכשיר מחדש.

באימונים
מאז שהתקנתי את המכשיר ה iBike Newton+®הפך להיות המאמן האישי שלי. המספרים שהחלו להופיע על מסך התצוגה שלו הזכירו לי נשכחות על טריינרים ורולרים שעליהם סובבתי את רגלי בהנאה מרובה במרוצת השנתיים האחרונות באוזון 11 (ז"ל) הזכור לטוב. אחרי זמן קצר של לימוד ניסוי וטעייה, התחלתי להשתמש ב iBike Newton+®ביעילות ולמדוד את הביצועים שלי באינטרוולים שונים. כך למשל, הייתי יכול תוך כדי הרכיבה למדוד את ההספק שייצרתי במהלך  הטיפוס ליישוב קציר,  שם בעיקר רכבתי  ברכיבות הניסוי ואח"כ לנתח את הרכיבה ואת הביצועים שלי, בתוכנת המחשב שמסופקת  עם המכשיר – המכשיר אפשר לי למדוד בצורה יעילה ומדויקת,  את רמת הכושר בו אני נמצא.

יחסית למדי הספק אחרים שהתקנתם קשה ומסורבלת המכשיר של iBikeהוא קטן וקל משקל (70 גרם). נייד וניתן להעבירו בקלות יחסית בין זוגות אופניים שונים. הוא מורכב בתפס יעודי המאפשר התקנה הן על הכידון והן על הסטם (לפי נוחות הרוכב), כשהחיישנים שלו ממוקמים בתוך המכשיר ובסה"כ מדובר על תוספת מזערית למשקל האופניים שהיא בעצם זניחה, לא מצריכה כל שינוי או הוספה באופניים כדוגמת: החלפת קראנק, גלגלים וכו.. הסוללה שלו עמידה לאורך זמן וניתן להשתמש בה לפי הנחיות היצרן, לפעולה רציפה של בין 40 ל-50 שעות רכיבה, שזה המון.  במהלך המבחן שאני ערכתי המכשיר לא נתקע אף פעם אחת בשל מחסור באנרגיה של הסוללות. בוא נאמר, שמי שמתכנן להשתתף באירוע  רצוף של שבוע ימים, שבו ירכב בממוצע כל יום מספר שעות, הוא יוכל להטעין את הסוללה, רק פעם אחת ולהשתמש בה ללא שום קושי במהלך כל השבוע.

מסך ה iBike    גדול ומחולק לשלושה חלקים המאפשרים את קריאת הנתונים בצורה קלה ובטוחה, תוך כדי הרכיבה, אבל הוא איננו מסך מגע. המדידה של נתוני ההספק שהוצאתי במהלך הרכיבה היו מאוד עקבים, מהימנים ומדויקים. כמו כן ניתן למדוד במכשיר גם את הדופק על ידי הוספה של רצועת משדר )בתקן ANT+), אפשרות סנכרון הנתונים עם מכשירי גרמין ע"י תוכנה ייעודית – “Garmin GT®”.

פונקציות נוספות
בנוסף ל"וואטים" iBikeמספק נתונים רבים נוספים בזמן הרכיבה ובהם משך הרכיבה, מרחק הרכיבה, מהירות, סל"ד, מהירות הרוח, אחוזי שיפוע, עצימות האימון – NPו- TSS, גרר (דימוי של מנהרת רוח – CdA), גובה, טמפרטורה, הקלטת אין ספור Laps, בניית תוכנית אימון מבוססת אינטרוולים, מדידת יעילות עבודת הרגלים והאיזון בתנועה שבין הרוכב לאופניים "®PowerStroke" - הנתון הזה ניתן לניתוח לאחר האימון ע"י התוכנה למחשב ®”Isaac. כמו כן קיימת אפשרות להקלטת האימון בתוכנה ייעודית לטלפון חכם – “NewtonTracker®”- ולתאם בין נתוני האימון ומסלול האימון והצגת נתוני האימון ומסלול האימון בסנכרון מלא ל- Google Earthועוד. אחרי כמה וכמה רכיבות מנבחן למדתי שאחד היתרונות של המכשיר, הוא יכולת ניתוח הנתונים לאחר הרכיבה. התכנה מאפשרת  לראות את הנתונים בתצוגה גרפית ולנתח את נתוני האימון, בצורה מעשית, ואף לבחון ולנתח את יעילות עבודת הרגלים.   נתוני ה- "®PowerStroke" מדווחים לרוכב באיזה רגל הוא מייצר יותר כוח ולנסות לתקן את זה ברכיבות הבאות, וכן ניתן לראות את הפסד הכוח של הרוכב כתוצאה מהתזוזות של הכידון והאופניים, במישור החזותי.

__________________________2013_002.jpgלידיעה על המד וואטים שהציגו  פולאר ולוק הקליקו כאן 
דימה גרובובסקי רכב עם מד הוואטים של IBIKE במכביה/ צילם חי פריר

לסיכום
ההתיידדות עם המכשיר היא כמעט מיידית. הוא קטן, קומפקטי, אמין, עקבי ומדויק והופך במהירות רבה להיות החבר הכי טוב של הרוכב, במקרה הזה שלי. תוך מספר אימונים הרגשתי שיפור ממשי ביכולת שלי לייצר יותר כוח במישורים ובטופוגרפיה משתנה. המכשיר פעל בכל תנאי מזג אויר כולל בגשם ובלחות ללא הפרעה ורמת הדיוק שנשארה גבוהה. יצוין בהקשר זה כי בעבר  (2007) כאשר  המכשיר הגיע לראשונה לישראל הוא סבל מכמה בעיות במיוחד במדידת מהירות הרוח, שפגעה מאוד במדידת יחידות ההספק אך מאז, המכשיר נראה שהמכשיר עבר שינוים ושיפורים משמעותיים ולראיייה יש לא מעט  קבוצות בפלוטון המקצועי )Team Columbiaו- Astana) שמשתמשות בו באופן שוטף, בעיקר למדידת הגרר של הרוכבים – CdA, היתרון האבסולוטי של מכשיר ה -  iBike Newton+®על פני המתחרים הוא ללא ספק המחיר. בענף שוררת הרגשה שכיום  כדי לרכוש מד הספק אתה חייב להיות  או רוכב מקצועי שתורתו אומנותו, או איש עשיר. כיום כאשר מחירם של רוב מדי ההספק מגרד חמש ספרות באה מציעה היצרנית של ה iBike   את מד הוואטים  ב 4000 ₪ לערך, וזהו כבר מחיר שלא מעט רוכבי אופני כביש וטריאטלטים  יכולים לעמוד בו.

ולסיכום של הסיכום
היה מאוד קשה להיפרד מהחבר החדש והקטן שהצטרף אלי לכמה אימונים. מתברר שלהתרגל לדבר טוב זה מאוד קל ונוח. ה– iBike הוא מכשיר משוכלל, קטן, אמין, מדויק ונוח, עושה את העבודה כפי שמתבקש ממד הספק ומכניס את המתאמן לעולם האמיתי של תורת אימוני הרכיבה, שבה רוכבים, מתאמנים ומנתחים, במאה ה-21, במחיר שלא מחייב לקחת משכנתא בבנק כדי לממן את הקניה שלו.

אהבנו  יותר:
מחיר! אמינות, דיוק, גודל, תצוגה וכיול מהיר. המכשיר  קל לשימוש  וחשובה היכולת לבצע אינטרוולים,  ההתייחסות לכל רגל בנפרד והסוללות שנטענות  לשימוש ארוך.

אהבנו פחות:
אין מסך מגע, אין  GPSמובנה, אין למסך נורה כך שבלילה לא רואים את התצוגה.

 ציון סופי 
4 וחצי כוכבים מתוך חמש בסולם אופניים.

צפו בסרטון וידאו על המכשיר 

 

 
Share

_________________________2_02.jpg

BANNER4.jpg

facebook.jpg

ofanaim_magazin199.jpgז

 
 
 
 
 
 
 
 

קוראים כותבים

מצאת מסלול רכיבה מענין? צילמת וידאו מגניב? הצטרף לקהילת הכותבים של אופניים! הצטרפותך תאפשר לך להוסיף ב"אזור הפרטי" אשר יופיע כאן כתבות ומסלולים, להשתתף בפורום אופניים, לנהל בלוג רכיבה, לקנות בחנות שלנו ולקבל עדכונים למייל בנושא אופניים

הניוזלטר שלנו

לקבלת עדכונים במייל על הנושאים הכי מענינים, המבצעים הכי חמים והחדשות האחרונות בנושא אופניים, הרשם לניוזלטר:

__________________________01.jpg

galil_ole_small.jpg

logo_jpg.jpg