top_logo.png

  _________________________2_01.jpg        

איתמר איינהורן הפגין ביצועים במרוץ אופני הכביש הראשון בשפד"ן

 
_________1.jpg
כתב וצילם אבי גנאור
 
 
 
במרוץ הכביש שהתקיים היום במסלול הקפות בן 4 קילומטרים סביב מתקני השפד"ן (איגודן) שבראשון לציון, למרחק כולל של 72 ק"מ, חצה ראשון את קו הסיום איתמר איינהורן(500 וואט),  מקטגורית הנוער, כשהוא מוביל בהפרש של מעל  לדקה על דימה גרובובסקי הרוכב המצטיין מדינמו רייסינג , שהוכתר כמנצח המרוץ בקטגוריית העלית .  איינהורן הוכתר גם במלך הספרינטים של המרוץ כשהוא מוביל בנקודות על עומרי גולדשטיין ודימה גרובובסקי שהסתפק במקום השלישי. גרובובסקי רכב לאורך כל המירוץ בקבוצת בריחה שכללה מלבדו עוד שלושה רוכבי נוער כשהוא  מתחלק בנטל ההובלה עם עמרי גולדשטיין המצטיין עידן שפירא (מקום שני)  ויובל דולין שסיים שלישי בקטגוריית העילית.
________000.jpg
 
 
 
 
 
 
מרוץ ראשון מסוגו
ה
מרוץ סביב מרכז המבקרים של "איגודן" ב "שפדן" ראשון לציון אורגן על ידי דורון אמיץ מבייק ישראל, בתמיכת ה שפד"ן, ובשיפוט של אגוד האופניים בישראל שביחד העמידו אירוע תחרותי לתפארת שהיה יכול להיות מוצלח בהרבה אלמלא האכזבה מכמות הרוכבים המועטה שטרחו להתייצב למרוץ.  

מדובר בכ-90 עד מאה רוכבים תחרותיים בכל הקטגוריות, ובכמות דומה של רוכבים עממיים שנרשמו מראש והגיעו לרכיבה משפחתית באחד מהמסלולים המעניינים שבהם ניתן לרכב בבטחה במרכז הארץ. יחד עם זאת  יש לציין כי כ-15 רוכבים שחלקם מהבולטים בישראל מצויים בימים אלה בסבב תחרויות בחו"ל כדי לרכוש ניסיון בינלאומי והיעדרותם מהמרוץ היתה מורגשת.
________4.jpg
 
המאסטרס פרו 
בקטגורית המאסטרס פרו ניצח דני צור מקבוצת פוקוס שביחד עם שני בלוך (IGP) וויקטור קטייב (דינמו רייסנג) משכו את הקטגוריה למאבק עד לדקת הסיום כאשר בחלק ניכר מהזמן הייתה זו דווקא שני בלוך שמשכה אחריה את הדבוקה הגברית החזקה ובסופו של דבר סיימה את המרוץ המקום השני בקטגוריית המאסטרס פרו ובמקום הראשון בקטגוריה מאסטרס פרו לנשים כשהיא מובילה בהרבה על פני הרוכבות בקטגוריית העילית הצעירות ממנה. (ראו ראיון וידאו עם שני בלוך כאן )
אגב, בסיבוב לפני האחרון בלוך עדיין הובילה את המאסטרס פרו בעוד שדני צור ו-ויקטור קטייב רוכבים מאחור אבל ממש לקראת הפיניש הצליח צור לפרוץ קדימה וחצה את  קו הסיום במקום הראשון.
________5.jpg
 
גם רוכבי קטגוריית הג'וניורס שזינקו במקצה הראשון של הבוקר למרחק של 36 ק"מ הפגינו רכיבה מהירה ותחרותית במהירות ממוצעת של 6:32 דקות להקפה, כאשר שלומי לב מ"בשביל האופנים בגליל" מסיים ראשון במהירות ממוצעת של 39.2  קמ"ש כשהוא גומא את הסיבוב האחרון בשש דקות ושבע שניות בלבד.
במקום השני בקטגוריה סיימו רן אשכנזי, עודד מלמד ואסף פורת.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
כל התמונות ( 180) שצולמו על ידי באירוע מצויות במצגת מיוחדת ממש כאן:
 
והיו גם אפרוחים
________7.jpg
 כן ובמקום הראשון בקטגוריה שלהם ניצח יונתן ברנשטין מקבוצת "עמק האושר" בזמן ממוצע מכובד שעלה רק במקצת על 8 דקות לסיבוב .
 
האם השופט שגה?
והערה קטנה בנוגע לשיפוט: זה לא היה חף מטעויות ולמרות התרשמותנו שנעשה מאמץ רב להימנע מטעויות שכאלה, אין מקום לדעתנו להתנהגות אגרסיבית של השופטים כלפי המערערים על התוצאות. והערה קטנה נוספת או יותר נכון שאלה: היכן בדיוק היו מנהלי האיגוד או נציגיהם?  אנחנו לפחות לא פגשנו בהם לכל אורך חמש שעות המרוץ וחבל.
 
 
ולגבי הרוכבים העממיים שבאו עם משחותיהם לרכב על המסלול . אלה נאלצו לעלות על המסלול בשעה 1230 לערך והיה חםםם!
 
אבל טוב שהם הגיעו ויכלו קצת לעודד גם את הרוכבים התחרותייים וגם להינות ממפגן אקרובטי על אופניים שארגנו למענם החברים מבייק ישראל.  ציפיתי שיגיעו לפחות 1000 רוכבים למקצה העממי והתאכזבתי (כמו גם המארגנים) אבל תמיד יש את הפעם הבאה!  בקיצור....לא היה מושלם אבל יש מקום לאופטימיות. חג שמח!!!
 
 
 
________6.jpg
 
 
 
 
Share

_________________________2_02.jpg

BANNER4.jpg

facebook.jpg

ofanaim_magazin199.jpgז

 
 
 
 
 
 
 
 

קוראים כותבים

מצאת מסלול רכיבה מענין? צילמת וידאו מגניב? הצטרף לקהילת הכותבים של אופניים! הצטרפותך תאפשר לך להוסיף ב"אזור הפרטי" אשר יופיע כאן כתבות ומסלולים, להשתתף בפורום אופניים, לנהל בלוג רכיבה, לקנות בחנות שלנו ולקבל עדכונים למייל בנושא אופניים

הניוזלטר שלנו

לקבלת עדכונים במייל על הנושאים הכי מענינים, המבצעים הכי חמים והחדשות האחרונות בנושא אופניים, הרשם לניוזלטר:

__________________________01.jpg

galil_ole_small.jpg

logo_jpg.jpg