top_logo.png

  _________________________2_01.jpg        

מבחן למנשא מים: פארגון מבית שורש

________00.jpg
מחיר: 529 ש"ח
יצרן: שורש 
נפח התיק: 25 ליטרים
משקל : 963 גרם כולל השקית
שקית מים: התיק מסופק עם שקית שורש בנפח 3 ליטרים
 
מבוא
לא מכבר מצאתי את עצמי באחד מאירועי הרכיבה בדוכן המכירות הנייד  של חברת "שורש" ושמעתי שיחה בין המוכר לבין לקוח. האחרון השווה את מחיר המנשא של שורש לזה של יצרן זר מחו"ל וטען: "לא משתלם לקנות  שורש, במחיר הזה אני יכול לרכוש מותג זר". הטיעון שלו מאוד קומם אותי שכן שורש היא חברה ישראלית איכותית שמעסיקה במפעליה שבטירת הכרמל עובדים  רבים  ומפרנסת את משפחותיהם בכבוד, כאשר חלק ניכר מתוצרתה מופנה לייצוא לארצות במערב אירופה וארה"ב ולצבאות זרים,  שם וברשתות השיווק הזרות מעריכים מאוד את איכות המוצרים הישראליים של שורש ואין שום סיבה להעדיף מותג זר רק בגלל שהוא כזה!  ולתשומת לבכם לאמירה זו אין שום קשר ישיר למבחן שלפניכם ולתוצאותיו! 
 או-קיי אז את חברת שורש מטירת הכרמל  כבר אין צורך להציג, החברה מייצרת מגוון מוצרים מתחומי הפנאי והשטח, החל מסנדלים ותיקים  וכלה בשקיות מים ומנשאים. אנחנו קיבלנו למבחן את המנשא המים החדש פארגון בנפח של 25 ליטרים (מידותיו 50X40 ס"מ).  מדובר במנשא שהוא תיק גב לכל דבר שמעבר לעובדה שהוא מכיל בתוכו שקית מים בנפח של 3 ליטרים הוא כולל כמה תאי אחסון נדיבים וכיסים שפוטרים כל טייל /רוכב אופניים מהצורך להשתמש בתיק נשיאה נוסף. יחד עם זאת נציין כבר כאן שלרכיבה קצרה בת 3-4 שעות עדיף בעיננו להשתמש בוויסלר הותיק והטוב מבית שורש שכן הוא קל יותר ומשמש בעיקר כמנשא מים –לא יותר!
 
מערכת גב
הפארגון החדש של שורש מצויד במערכת גב שמשלבת מסגרת קשיחה ורשת שמרחיקה את התיק מהגב כדי לתת אוורור מקסימאלי. רשת זו תומכת ומרחיקה את התיק מהגב, מונעת הצטברות זיעה, חום וחיכוך של התיק בגב הרוכב.
שקית השתייה מאוחסנת בתא מיוחד קרוב לגב וזה חשוב שכן השקית המלאה מהווה את הפריט הכבד ביותר בתיק, ומיקומה קרוב לגב כשהמעבר לצינור השתייה ממוקם בתחתיתה, מנמיכים את מרכז הכובד ומפחיתים את העומס על הכתפיים כשהם יוצרים  תחושה קלילה ואוורירית יותר על הגב. התיק עצמו בעל נפח אחסון גדול של 25 ליטרים שמתוכם גוזלת כאמור שקית המים  -3 ליטרים, כך שהנפח הנותר המתחלק  בין כמה תאי אחסון גדולים מאפשר לרוכבים לאחסן בו ציוד רב, כולל מזון, כלי תיקון לאופניים, משאבה, תיק עזרה ראשונה,  ואפילו ביגוד ושמיכה/שק שינה. כמובן שאפשר לשאת בתיק גם קסדה בכיס החיצוני  שעוצב במיוחד למטרה זו. בקיצור , אם הויסלר של שורש משול לסדן עם באגאג' גדול אז הפארגון   משול לסטיישן.  בנוסף לכל אותם תיקי האחסון שמכיל התיק הוא מצויד גם ברשתות צד חיצוניות שבתוכן אפשר לאכסן פריטים שונים, החל מחטיפים, פירות וכלה בכריכים. במותנית של התיק (שניתנת להסרה) שני כיסים עם רוכסנים שבה ניתן לאחסן  ציוד שימוש נוסף (טלפון/ ארנק ומפתחות) שאותם ניתן לשלוף בקלות מבלי להוריד את התיק מהגב.
 
בשימוש
 ראוי לציין כבר כאן שהמשקל העצמי של התיק (קרוב לק"ג 1) אינו כה נמוך וזה מורגש מיד מהרגע הראשון. יחד עם זאת בשל נפחו הנדיב אין שום בעיה לאחסן בתיק  כל מה שנדרש לטיול ארוך בין יום –יומיים.
למרות משקלו ברכיבה התיק כמעט ואינו מורגש על הגב  (להוציא בעליות ארוכות) למרות שהתיק הכיל ציוד ושקית המים הייתה מלאה.  
 
מאפייני התיק:
תא נפרד עם בידוד טרמי לנשיאת המימייה 
מערכת רצועות כתף ארגונומית עם ריפוד נושם.
תא עם חלוקה פנימית לאחסון נוח של ציוד ודברים קטנים
כיסי צד גדולים ונוחים לגישה תוך כדי הפעילות
כיס ייעודי מרופד לפלאפון או נגן מוזיקה
רצועת חזה מתכווננת עם משרוקית 
חגורת מותן שניתנת להסרה
אבזמים עמידים וקלים
רשת ניתקת לקשירת הקסדה 
לולאות גמישות המאפשרות איסוף השרכים של הרצועה
מחזירי אור לנראות גבוהה
נקודת חיבור לפנס
ידית נשיאה
image002.jpg
 
 
 
מאפייני מערכת השתייה: 
מימיית Widepac™ 3 ליטר עם פתיחה רחבה למילוי נוח וייבוש מהיר
שסתום ™Helix - שסתום נשיכה עם מצב נעילה מובנה ואטימה מושלמת
צינור שתייה דו-שכבתי מצופה ששומר על הצינור מקרינת  UV
יריעה בטכנולוגיית ™Glass Like אשר מעניקה ליריעה חלקות פני שטח ברמה דומה לזכוכית
טכנולוגיית ™Grunge-Guard
מעכבת צמיחת חיידקים על משטחי צינור השתייה והשקית למשך כל חיי המערכת
יריעה תלת-שכבתית ללא טעמי לוואי וריח בטכנולוגיית Taste Free™ System
טכנולוגיית  ™Care-Free
מערכת השתייה מצריכה תחזוקה מינימאלית בלבד
 
אהבנו יותר
מערכת גב איכותית– בקושי מרגישים את המשקל של התיק ואפשר לקחת בתוכו את "כל הבית". מערכת תאי איחסון חכמה וגדולה. הפיה של שקית המים נאטמת והמים לא מטפטפים תוך כדי רכיבה. כן ויש גם משרוקית. הכול  כחול לבן!
 
אהבנו פחות
אובר קוליפייד. קצת כבד וגדול מידי לרכיבות חד יומיות קצרות. במקרים אלה הוא לא מנוצל ומשמש כמימיה בלבד. לפעמים מרוב כיסים לא מוצאים היכן דברים מאוחסנים.
 
סיכום
 תיק מצוין רב שימושי בעל קיבולת גדולה שאינו נופל משום תיק ממותג מחו"ל.   נוח יחסית ומתאים לאקלים החם ששורר בישראל רוב ימי השנה בקיצור לשורש אין במה להתבייש!
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Share

_________________________2_02.jpg

BANNER4.jpg

facebook.jpg

ofanaim_magazin199.jpgז

 
 
 
 
 
 
 
 

קוראים כותבים

מצאת מסלול רכיבה מענין? צילמת וידאו מגניב? הצטרף לקהילת הכותבים של אופניים! הצטרפותך תאפשר לך להוסיף ב"אזור הפרטי" אשר יופיע כאן כתבות ומסלולים, להשתתף בפורום אופניים, לנהל בלוג רכיבה, לקנות בחנות שלנו ולקבל עדכונים למייל בנושא אופניים

הניוזלטר שלנו

לקבלת עדכונים במייל על הנושאים הכי מענינים, המבצעים הכי חמים והחדשות האחרונות בנושא אופניים, הרשם לניוזלטר:

__________________________01.jpg

galil_ole_small.jpg

logo_jpg.jpg