top_logo.png

  _________________________2_01.jpg        

מבחן לשעון/ מחשב SUUNTO AMBIT2 R

 

suunto_box.jpg
בחן וכתב: אבי גנאור
היבואן: סונטו ישראל – הרצליה
המחיר הרשמי 1600 ₪ . (אבל ניתן להשיגו ברשת גם ב1450 ש"ח !)
הדגם שנבחן  (בצבע שחור} נוסה במשך כחודשיים במגוון פעילויות ספורטיביות-בעיקר ברכיבה על אופניים
 
פרולוג
את הכתבה הזו אני חייב לפתוח בווידוי קטן. זה היה אחד ממבחני המוצר הכי ארוכים שעשיתי למוצר כל שהוא מתחום האופניים וזה קרה משתי סיבות:
1. למידת אפשרויות השימוש היעיל בכל הפונקציות שהמוצר הזה מציע אורכת זמן רב . זה לא שזה כל כך קשה להבנה או ליישום ולביצוע, אלא שיש המון אפשרויות ותוכניות אימון מגוונות.  לא תמיד נראה מהרגע הראשון  שכולן שימושיות עבורך, אבל ככל שהזמן אורך  אתה רוצה להוציא מהשעון / מחשב הזה כמה שיותר ...עוד ועוד ויש הרבה מה להוציא...אז זה לקוח זמן ודורש לא מעט סבלנות.
2. אני חייב להודות שלא בא לי לסיים את הכתבה כיוון שעכשיו עם פרסומה יהיה עלי להחזיר את המוצר ליבואן ונראה לי שהתמכרתי ו...ממש לא בא לי.
 
ambit_strip.jpg
כללי
אז ככה: השעון / מחשב של סונטו AMBIT2 R  הוא בכלל מוצר שמיוצר ומשווק בעיקר לרצים ולטריאתלטים והוא לא מוצר ייעודי לרוכבי אופניים. עבור אלה ייצרו בחברה הפינית את ה-AMBIT2  ואת ה AMBIT 2 S , ולכן זה יהיה טבעי אם תשאלו "מדוע בכלל אתם בוחנים את הדגם הזה?"  ואז נשיב: שהסיבה שהמוצר הזה דווקא נבחן במגזין אופניים נובעת מהעובדה הפשוטה שהוא זול * במאות שקלים מאחיו הבכורים  אך למרות זאת כולל בתוכו את מירב הפונקציות הדרושות לספורטאים ובכללם רוכבי האופניים. ה AMBIT2 R כולל בתוכו המון פונקציות ותוכניות אימון להליכה ספורטיווית, לרצים לטריאתלטים ולשחיינים שכולן ניתנות לשינוי ולהתאמה לרוכבי אופניי כביש ושטח. על פונקציות אלה נכללים גם  מד מהירות, מד דופק מד מרחק ו-GPS . וסליחה  ששכחתי: גם קוצבי זמן ומודדי קלוריות.. שכל כך חשובות לרוכבים כבדי הגוף שבינינו.   
* מחירו של האמביט2 הרגיל 2500 ₪ (ניתן להשיג ברשת גם ב2100)
  מחירו של ה AMBIT 2 sהוא 2000 ₪ (ניתן להשיגו ברשת גם ב1750 ₪) 
 
בעבודה
סונטו הייתה מהחברות הראשונות למדי דופק, שהכניסו את רכיב הGPS  לתוך השעון וגם יצרה מעין אתר חברתי שיתופי שמאפשר לכל המשתמשים לנהל מעין יומן אישי ברשת ולשתפו (רק אם רוצים) עם רוכבים / ספורטאים אחרים שיכולים להיות חברים בקבוצה שלהם או אחרים מכל מקום בעולם. לאתר הזה קוראים Movescount ובעצם מאז שהתחלתי להשתמש באמביט  הוא הפך לאתר הבית שלי שאליו אני נכנס מידי יום ביומו, מסנכרן, בודק ומשווה.

ambit_22.pngבשנים האחרונות השתמשתי באחד מהדגמים הישנים של סונטו 3 הבסיסי והזול ביותר במערכת וכשהתחלתי להשתמש באמביט 2 היתה לי תחושה שמדובר ב"משחק מיותר" ב"צעצוע יקר" נותן לי יותר מידי מידע מעייף ומתיש אבל ככל שהימים נקפו הבנתי שמדובר במכשיר קטן וממזרי שמשתלט לי על החיים. האמביט הפך אותי לחבר בקהילה מקוונת של ספורטאים ומסייע לי לנהל יומן אישי שמכניס אותי למסגרת הישגית בעל כורחי. בפועל תפסתי שעצם קיום הנתונים במערכת מאלץ אותי לשאוף להשתפר כל הזמן.
ג'ק וולש המנכ"ל האגדי של ג'נרל מוטורס אמר פעם שמה שלא ניתן למדידה לא ניתן לניהול . האמביט2  של סונטו מודד הכל ומציף את המשתמש בנתונים שמאלצים  אותו לנהל אותם. עצם הניהול של הנתונים והצפתם למודעות המשתמש מדרבן לשיפורים ובזה גדולותו. אגב,  משתמשי האמביט 2 מתבקשים לתכנן לעצמם את תכניות הספורט שבשעון ולקבוע מה יוצג על צג השעון בכל תכנית ותכנית כאשר בעת ובעונה אחת ניתן להציג על צג השעון 3 סוגי נתונים (לדוגמא : מהירות, מרחק ודופק או לחילופן מרחק דופק וקלוריות.) לאחר סיום האימון כל הרישומים שנאספו בזמן האימון מסתנכרנים לתכנה שבמחשב ונמחקים מהשעון כך שהזיכרון שלו מעולם לא מתמלא ומאפשר לבצע אימון אחר אימון ללא הגבלה.  

suunto_strip.jpg

 
על הדופק
למשתמשים במד הדופק מתאפשר כמובן לקבוע את גבולות העבודה העליונה והתחתונה של הלב ולקבל התראות על כל חריגה ממנו. בסוף האימון האמביט 2 מדווח למתאמן כמה שעות  נדרשות לגופו על מנת להתאושש , כמה זמן הוא היה בטווח הנדרש,  ממוצעי מהירויות וטווחים וכמה קלוריות שרף גופו. רצועת הדופק של המכשיר  מתפרקת משני  צדדי המשדר ומאפשרת שטיפה נוחה של הרצועה וכן החלפה עצמית קלה ופשוטה של הבטריה שברצועה. נתוני הדופק עצמם שמועברים  בסנכרון למחשב מאפשרים להציג את הביצועים של הלב שלכם בגרף מאמץ, לספק מידע  על הדופק השיא המקסימלי שהושג בזמן האימון והדופק הממוצע כמו גם את שיעור צריכת החמצן בדם.
ambit_navigate.png
 
ניווט
פונקציה שימושית נוספת באמביט 2 היא פונקצית הניווט. השעון שמצויד גם במצפן תלת ממדי והוא מאפשר למשתמשים להטעין את האמביט2 במסלולי רכיבה שהוכנו מראש והורדו למחשב מתוך  Movescountו/ או לנווט על פי נקודות ציון שנקבעו מראש (פונקציית POI) האמביט2 אף מצויד באפליקציה שתאפשר למשתמש שהלך לאיבוד לחזור בקלות לנקודת המוצא והוא מקליט באופן אוטומתי את המסלול שביצעת ומסנכרן אותו לשמירה במחשב בבית.
 
לסיכום
כפי שציינתי בתחילת הכתבה ה- AMBIT2 R הוא שעון מחשב משוכלל שהאפשרויות המוצעות על ידו גדולות בהרבה מהיכולת שלנו להשתמש בכולן, ובטח שלא לעכל אותן בבת אחת. לפיכך יש לקוות שסקירה זו נתנה לכם את החשק ללמוד כיצד לנצל את האפליקציות שמציע שעון/ מחשב זה  בכוחות עצמכם ולשם כך עליכם להיכנס לאתר של SUUNTO  בישראל או בחו"ל, ולצפות פעם אחר פעם בסרטוני ההדרכה ובהמלצות היצרן. זה דורש מאמץ אבל מה לעשות, אנחנו חיים בעידן שבו כל מכשיר חדש מחייב אותנו בהכשרה. לטעמי זה שווה את המאמץ וגם ממכר. ראו הוזהרתם!
 
 
 
 
צפו כאן בהצצה ראשונה לדגם החדש  AMBIT3 כפי שהוצג בתערוכת האופניים יורובייק 2014 
 
הערה:   המשקל של האמביט 2 R  הוא 68 גרם. לא ממש מורגש על היד. הקיבוע לכידון של האופניים נעשה עם מתאם מיוחד מגומי שחור שעולה בסונטו 70 ש"ח,  נוח מאוד אבל אפשר גם לאלתר בחינם.  
 
מה אהבנו 
סנכרון קל למחשב 
החלפת סוללה עצמית וקלה לרצועת הדופק
תאורה לרכיבת לילה
שמירה וסנכרון קלים של כל הנתונים
עמיד למים עד 50 מטרים
יש גם בלבן (לנשים?) 
טעינה תוך כדי סנכרון
אפשרות להיפוך בהירות התצוגה
רצועה ניתנת לכביסה
קוצב זמן בספירה לאחור
עיצוב  משובח (פינלנד אין מה לעשות) 
מדרבן להישגים
מחיר מוזל יחסית לאחרים
 
 
אהבנו פחות
שימוש בGPS  מקטין מאוד את אורך חיי הסוללה
צורך בטעינה כל יום יומיים
זמן למידה ארוך
מחייב השקעה של זמן גם בתפעול היום יומי
כבל הסנכרון עם שיני התנין לא תמיד מדייק ומקשה ע הסנכרון   
יוצר לעיתים עומס מידע (מתסכל)
השימוש בו ממכר!
 
ציון: 4.5  מתוך 5 במדרג מגזין אופניים
 
Share

_________________________2_02.jpg

BANNER4.jpg

facebook.jpg

ofanaim_magazin199.jpgז

 
 
 
 
 
 
 
 

קוראים כותבים

מצאת מסלול רכיבה מענין? צילמת וידאו מגניב? הצטרף לקהילת הכותבים של אופניים! הצטרפותך תאפשר לך להוסיף ב"אזור הפרטי" אשר יופיע כאן כתבות ומסלולים, להשתתף בפורום אופניים, לנהל בלוג רכיבה, לקנות בחנות שלנו ולקבל עדכונים למייל בנושא אופניים

הניוזלטר שלנו

לקבלת עדכונים במייל על הנושאים הכי מענינים, המבצעים הכי חמים והחדשות האחרונות בנושא אופניים, הרשם לניוזלטר:

__________________________01.jpg

galil_ole_small.jpg

logo_jpg.jpg