top_logo.png

  _________________________2_01.jpg        

GIANT ANTHEM 27.5 / מבחן שטח

 

_1016043.jpg

אופניים גדולים עם קצת פחות גלגלים  
מאת: אבי גנאור
היבואן: בנדא ספורט נתניה 
המחיר : 10,500 ש"ח
הקדמה
סדרת האנטם בקטגורית ההרים נמנת מזה כמה שנים (8) על אופני הדגל  של יצרנית האופניים הגדולה GIANT . החברה הוציאה לשוק מאז 2007 לא מעט  אופניים בתצורת האנטם (שמיועדת בעיקר לרכיבת מרתון ושבילים) והשתפרה משנה לשנה.
החברה ייחדה את  האופניים שייצרה ללוחמי סוף השבוע אך גם לרוכבי עלית   ול"פודיומיסטים" שנהנו מהחסות שהוענקה להם על ידי החברה. כמו רבים אחרים מיצרני  אופני ההרים הסדרתיים התמקדה גיאנט בעבר בעיקר באופני 26 אינצים אותם ציידה בשלדת אלומיניום או קרבון ובמזלג קדמי צנוע עם מהלך של 90 מילימטרים בלבד. כמו גם סטמים ארוכים מידי וכידונים צרים מידי, אבל כל זה כאמור נחלת העבר.
בשנים האחרונות נחשבים אופני האנטם בתצורותיהם השונות כמתחרים של ממש לטובים שבאופני ההרים בקטגוריה שלהם. הם משווקים במגוון דגמים ומצוידים בשלדות אלומיניום וקרבון. לפני כשנתיים  העבירה גיאנט את  סדרת האנטם לגלגלים במידה 29  אינצ'ים ואופני ה-26 אינצ'ים  נשארו בצל ואילו  החל מהשנה  מציג הענק הטיוואני  24  דגמי אופניים חדשים שמצוידים בגלגלי 27.5 אינצ'ים ואלה כך נראה, יהפכו  לסטנדרט המוביל  בענף  אופניי ההרים של גיאנט בפרט ושל הקטגוריה בכלל. גיאנט למי שאינו יודע הוא יצרן האופניים הגדול בעולם ולפיכך למהלכיה יש משמעות על השוק כולו.
_1016033.jpg
קראתי לא מכבר באחד האתרים שגלגלי ה-27.5 "קרובים יותר לגלגלי ה-26 מאשר לאופני ה-29". אני סבור  שכאשר מדובר בחשבון פשוט אין  ויכוח על כך שמבחינת המידה הגלגל הזה נמצא בדיוק באמצע בין שתי המידות אבל...וזה אבל חשוב,  משקלם של גלגלי ה-27.5  קרוב יותר למשקלם של גלגלי ה-26  שעה שהביצועים שלהם בשבילים ובסינגלים הרבה יותר קרובים  לאלה של גלגלי ה-29 , כך שבפועל הם נהנים משני העולמות ובזה יתרונם. המהנדסים של גיאנט אומרים שהם  בודקים את שלוש המידות של  גלגלי אופני ההרים כבר שלוש שנים (מאז 2011)  ונראה שגם הם הגיעו למסקנה חד משמעית  לפיה גלגלי ה27.5 אינצ'ים הם הדבר הבא וזאת משום שבסופו של דבר למרות יתרונותיהם היחסיים של אופני ה-26 אינצים ברכיבה הטכנית (בסינגלים למשל) ויתרונם של גלגלי ה-29 אינצים ברכיבות המרתון,  מעניקים גלגלי ה-27.5 לרוכב את התוצאות הטובות ביותר.  
אז בואו נעבור לגינאט אנטם 27.5 שנת  2014: כמו רבים מהדגמים החדשים בשוק הדגם הזה שונה  מקודמיו והדבר הראשון שנגלה לעיני המבקר הוא כמובן העיצוב והצבע. שניהם יפים ומושכים תשומת לב.   בואו נדבר על האופניים עצמם:
 
צפו כאן  בוידאו עם חוות דעתו של רוכב אופני הרים מקצועי 
 
על האופניים
 האופניים שאנחנו במגזין אופניים בחנו במשך כחודש וחצי בתוואי שטח רבים ומגוונים היו ברמה הבסיסית והם עולים לצרכן כ-10,500 ש"ח. השלדה היתה עשויה מאלומיניום בעובי משתנה והאופניים היו מצוידים בבולמים (קדמי ואחורי ) מבית  רוקשוקס עם מהלך של 100 מ"מ מלפנים ומאחור.  המזלג האחורי (המשולש) של האופניים הוא מטכנולוגיית ה "מאסטרו" אותו הדגם שבו מאובזרים מרבית  דגמי האנטם של גיאנט (גם בקרבון או באלומיניום), והוא מצמיד  היטב את הזנב האחורי של האופניים  לקרקע וזה ממש מורגש. הבולם האחורי גם הוא כאמור מבית רוקשוקס, בולם היטב כל
_1016029.jpg נחיתה וכמעט ואינו מייצר בובינג. האופניים שלנו צוידו במערכות הילוכים של שימאנו ברמת דיאור ו-SLX שכל שנה רק משתבחים ולמעט משקלם חוסכים לרבים  מהרוכבים את הצורך לשלם הרבה יותר על המערכות היוקרתיות ברמת XT ו- XTR.   שלדת האלומיניום למרבית ההפתעה אינה שוקלת הרבה יותר משלדת הקרבון וההלחמות על השלדה חלקות כמשעי ואינן פוגעות בעיצוב המרהיב של  השלדה. הכבלים  שעוברים מהכידון לכיוון המעביר והמעצור האחורי מוסתרים היטב בתוך צינור השלדה התחתון והפתחים שבהם עוברים הכבלים אטומים, שיפורים קטנים שעושים את החיים לרוכב נעימים יותר (אם כי לא בהכרח למכונאופנים) 
להלן מפרט האופניים 
Sizes XS, S, M, L, XL
Colors Black/White/Red
Frame ALUXX SL-Grade Aluminum, 4" Maestro Suspension
Fork RockShox Recon Gold RL Solo Air, 100mm Travel, 15mm Axle, tapered steerer
Shock RockShox Monarch R
Components
Handlebar Giant Connect 31.8
Stem Giant Connect
Seatpost Giant Connect, 30.9
Saddle Giant Contact Forward
Pedals Not Included
Drivetrain
Shifters Shimano Deore, 2X10s
Front Derailleur Shimano Deore
Rear Derailleur Deore Shadow+, 10s
Brakes Shimano M395 [F] 160mm [R] 160mm
Brake Levers Shimano M395
Cassette HG62-10 11X36, 10s
Chain KMC X10
Bottom Bracket Shimano Press-Fit
Wheels
Rims Giant S-XC2 27.5
Hubs Giant Tracker, sealed bearings [F] QR15 Thru-Axle, [R] 135x5 QR
Spokes Stainless, black, 14g
Tires Schwalbe Racing Ralph, 27.5x2.25 Performance Wire
Other
Extras N/A
_1016032.jpg
ברכיבה
מי שינסה להשוות בין האנטם 29 אינצים לאופני ה-27.5 החדשים יבין מייד שמדובר בעצם בשני דגמים שונים שחוץ מהשם אין בינהם שום קשר וזאת משום שגאומטריית האופניים ב27.5  שונה מזו שאפיינה את אופני ה-29 וגם מרבית המכלולים שונים.  עם זאת יש לציין ששלדת ה-27.5 אינצים כבדה בכ-200 גרם מזו שנועדה לאופני ה-29- משקלה 2,604 גרם בשלדה החדשה לעומת 2,490 גרם בקודמתה. מדוע? כי היא חזקה יותר. אבל בסופו של  דבר משקלם הסופי של שני הזוגות התקרב ל-12 ק"ג . בהקשר זה יצוין כי משקלם של האופניים אינו הנמוך ביותר בקטגוריה אבל  זה ממש אינו מורגש בתכונותיהם הן בטיפוס מתמשך והן ברכיבה בתנאי דרך קשים אחרים, התחפרויות בחול וכו. האופניים שכמו רבים מהמתחרים החדשים מצוידים מלפנים בקראנק עם שני גלגלי שיניים בלבד  ו-11 גלגלש"ים מאחור, לא זקוקים ליותר. הם מהירים ופשוט דורסים את השטח ממש כמו גלגלי 29. הטיפוס הופך באמצעותם לחויה מתקנת. תסתכלו היטב על הבולדר שלפניכם, תרימו את הישבן מהאוכף העבירו את המשקל לפנים ו..אופס הוא כבר מאחור. פשוט  וקל. אם לא מפחדים עוברים. וכך גם בירידות, הכידון הרחב ושני המשככים המעולים עושים היטב את העבודה  ומאפשרים שליטה טובה על האופניים גם בירידות קשות , בברמים ובגינות סלעים וכל זאת בלי תחושת הקטנות והעדר השליטה שחשתי על אופני ה-29 אינצים בסיבובים חדים.
giant_anthem0.jpg
לסיכום
מהטובים בקטגוריה ובתמורה לכסף, גם בגרסה הבסיסית
חבל שלא יצא לי עדיין לבחון גם את הגרסאות המתקדמות יותר של האנטם  עם שלדת הקרבון 
אבל לא אתפלא עם המוצר שלפניכם יעשה עבורכם כמעט את אותה העבודה ובהרבה פחות כסף
 
ציון
4.5 כוכבים מתוך 5 במדד מגזין אופניים
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Share

_________________________2_02.jpg

BANNER4.jpg

facebook.jpg

ofanaim_magazin199.jpgז

 
 
 
 
 
 
 
 

קוראים כותבים

מצאת מסלול רכיבה מענין? צילמת וידאו מגניב? הצטרף לקהילת הכותבים של אופניים! הצטרפותך תאפשר לך להוסיף ב"אזור הפרטי" אשר יופיע כאן כתבות ומסלולים, להשתתף בפורום אופניים, לנהל בלוג רכיבה, לקנות בחנות שלנו ולקבל עדכונים למייל בנושא אופניים

הניוזלטר שלנו

לקבלת עדכונים במייל על הנושאים הכי מענינים, המבצעים הכי חמים והחדשות האחרונות בנושא אופניים, הרשם לניוזלטר:

__________________________01.jpg

galil_ole_small.jpg

logo_jpg.jpg