top_logo.png

  _________________________2_01.jpg        

מבחן לאופני גיאנט DEFY COMPOSITE 2 2014

giant5.jpg
מאת: אייבי גילת
 
תמונות: אבי גנאור
 
על התחושה
תחושה הראשונה שהייתה לי כשעליתי בפעם הראשונה על אופני הג'יאנט DEFY COMPOSITE 2 2014 היתה כמו של לשבת על כורסת טלוויזיה ומהסוג הנוח ביותר. לא בדיוק ידעתי למה לצפות כאשר אורן גונן וצוות המכונאים המיומן של נמרוד בן דוד יבואן ג'יאנט בישראל הכשיר את המכונה לטיסת הניסוי הראשונה שלי עליהם.
מדובר בדגם 2 מסדרת ה-DEFY של GIANT בעלת שלדת קרבון ומערכות Shimano 105  ואם נגניב פזילה  לסוף המבחן אז מחירו המעודכן של הדגם הנ"ל לצרכן הוא    8,925 ₪ בלבד. כמעט 2000 ₪ פחות ממה שהיה בשבוע שעבר. ובהקשר זה יש  לציין שלדגם ה-DEFY  יש גם שלדה ואבזור משודרגים   שמגיע עם מערכות ULTEGRA 11 ואז מחירו לצרכן עומד על  10,965 ₪.
מדובר בשלדת קרבון בגיאומטריה ייחודית ושזירה שמעניקה לרוכבים תחושה של ספיגת זעזועים טובה  יותר, ושמענו מרוכבים לא מעטים שכאשר רכבו על שלדה זו הרגישו לראשונה הקלה באזורים מסויימים  ויכולת משופרת להישאר לאורך יותר זמן על האוכף.
 
בשיחה מוקדמת  שקיימתי עם היבואן מחברת בנדא ביקש  נמרוד בן דוד להדגיש שמדובר באופניים שמתאימים לרכיבות ממושכות. אחרי כחודש ימים כאשר הג'יאנט ואני מודדים את ארץ זבת חלב ודבש ואורכה ולרוחבה אני חייב לומר שזוהי אחת המכונות הכי נוחות שרכבתי עליהן מעודי. הסתדרתי היטב עם האוכף מתוצאת ג'יאנט והיה לי פשוט נוח. התחושה היא נפלאה בין אם המדובר ברכיבה עירונית של ק"מ בודדים או ברכיבת נפח ארוכה למהדרין הנושקת את המספרים התלת ספרתיים של מד הק"מ. מדובר בחוויה מאוד חיובית לרוכב. 
 
 
על השלדה
על פניו נראה שמהנדסי חברת ג'יאנט מצאו את הנוסחה  המושלמת שמעניקה  לשלדה: קשיחות מחד גיסא ו גמישות ונוחות מרבית מאידך גיסא וכל זאת מבלי לפגוע בתכונות המנוגדות כל כך. הנוחות של השלדה איננה על חשבון הקשיחות, להיפך העברת הכוח קדימה היא מצוינת. מדובר במכונה שנותנת לרוכב את ההרגשה שהוא נוהג במכונית מרצדס מבחינת הנוחות ועל מכונית פרארי מבחינת המהירות. (אולי הגזמתי קצת אבל זו הרגשתי) 
1.jpg
בהתאם לתנודות מזג האויר בתקופה זו של השנה, את  מבחן הרכיבה קיימתי בתנאי מזג אוויר משתנים  באופן קיצוני. שונים. גם הרכיבות בגשם וברוח היו מאוד נוחות בלי שום השפעות לוואי. שלדת הסלופי המתאפיינת במבנה הייחודי שלה בולמת היטב את מהמורות הדרך ללא שום קושי. באמפרים, ותנאי דרך קשים אחרים השלדה איננה סופרת, ויחד עם המזלג הקדמי סופגים השניים את הזעזועים בנקל, כך שגם אחרי רכיבות ממושכות ניתן לרדת מהאופניים במצב של רעננות כמעט מוחלטת ללא נזקים מיותרים.
מבחינת המשקל אופני הג'יאנט מעט כבדים מידי לטעמי אבל זה בשום אופן לא על חשבון המהירות והזריזות של השלדה שמגיבה מיד לכל לחיצה על הפדל. במסע "רוכבים לחיים" רכבתי עם אופני הג'יאנט בפלוטון הקדמי ללא שום קושי כאשר לידי נמצאים רוכבים עם מכונות שבמחירן ניתן לקנות מספר זוגות כמותם.
בזכות השלדה ויכולת העברת הכוח עמדו אופני הג'יאנט במבחן בכבוד וניתן להגיע בעזרתם למהירויות שיוט גבוהות גם עם גלגלי המבחן ורמת החלקים  נמוכה יחסית שהעמידו לרשותנו לביצוע מבחן המוצר (שימנו 105).
giant105.jpg
על האבזור
מידות השלדה Sizes XS, S, M, M/L, L, XL
צבע: Dark Grey
 טכנולגיית שלדה: Giant Composite  
 מזלג: , Full-Composite OverDrive Steerer
 סטם וכידון Giant Connect
 מוט אוכף: Giant Vector Composite
אוכף: Giant Performance Road Men's, Manganese rail
פדלים: ללא  
מעבירים  קדמי ואחורי: Shimano 105, 10s
 מעצורים: Shimano BR561
Brake Levers Shimano 105
קסטה: Shimano Tiagra 12-30, 10s
שרשרת: KMC X10SL
קראנק Shimano R565, 34/50
Bottom Bracket Shimano, Press Fit
גלגלים: Rims Giant P-R2
חישורים: Double Butted Stainless
 צמיגים Giant P-R3, Flat Guard, 
giant3.jpg
 
על הביצועים
טיפסתי עם אופני הג'יאנט את העלייה המיתולוגית של נס הרים. התוצאה הפתיעה גם אותי. שברתי את השיא האישי שלי מלמטה ועד למערת הנטיפים בדקה וחצי, כאשר את השיא הקודם אני קובע עם אופניים שרמת החלקים שלהם עולה על אופני הג'יאנט לאין שיעור. 
אופני הגיאנט גמעו את העלייה כמו עז הרים מצויה, ולמעשה הדבר היחידי שהגביל את המהירות של האופניים לפרוץ קדימה, היו הריאות שלי שחישבו להתפוצץ. 
בירידות אופני הג'יאנט אפשר לדהור במלוא המצערת. השלדה סופגת היטב את כל הרעידות והלחצים בסיבובים  והאופניים לוקחים  את הסיבובים והפניות בלי שום קושי. מד האוץ הראה מהירויות שגם לי היה קשה לעכל.
 
לסיכום 
מדובר במוכנה נהדרת ובעסקה יוצאת מהכלל לרוכב שנותנת תמורה מצוינת לכסף בין אם המדובר ב"לוחם של סופ"ש" או בשועל קרבות וותיק.
מבחינת נוחות הרכיבה אין שני לאופני הגיאנט וזוהי אחת המכונות הכי נוחות שרכבתי עליהן מעודי.
מבחינת המערכות שסופקו על ידי היבואן למבחן המוצר אותי הן הפתיעו לטובה. מערכות שימנו 105 יחד עם הגלגלים מהווים חבילה אטרקטיבית במיוחד שניתן כמובן לשפר ולשדרג.
המחיר של המוצר הוא מחיר מנצח.
giant7.jpg
אהבנו
מחיר אטרקטיבי
תמורה גבוהה לכסף
נוחות  
זריזות
מאוד יציבות על הכביש
העברת כוח 
 
אהבנו פחות
כבלים מחוץ לשלדה
משקל
 
4.5 כוכבים בסולם מגזין אופניים
 
 
 
 
 
Share

BANNER4.jpg

aaa22.jpg

facebook.jpg

panaracer.jpg

ofanaim_magazin199.jpg

small_baner_motoofan.jpg

 

קוראים כותבים

מצאת מסלול רכיבה מענין? צילמת וידאו מגניב? הצטרף לקהילת הכותבים של אופניים! הצטרפותך תאפשר לך להוסיף ב"אזור הפרטי" אשר יופיע כאן כתבות ומסלולים, להשתתף בפורום אופניים, לנהל בלוג רכיבה, לקנות בחנות שלנו ולקבל עדכונים למייל בנושא אופניים

הניוזלטר שלנו

לקבלת עדכונים במייל על הנושאים הכי מענינים, המבצעים הכי חמים והחדשות האחרונות בנושא אופניים, הרשם לניוזלטר:

__________________________01.jpg

galil_ole_small.jpg

logo_jpg.jpg