top_logo.png

  _________________________2_01.jpg        

Ibis Mojo HDR 27.5 / סקירת התרשמות

____________1200X400.jpg
איביס מוג'ו   KOMסטייל

רכב וכתב : אסף פישר
צילום: דלית לוטן

כללי
דמותם של המוג'ו החדשים התרוצצה בראשיהם של מהנדסי IBIS  זה זמן רב, עוד טרם התפשטות אופנת הגלגל הבינוני(27.5 אינצ'ים). עם פרוץ המהפכה, רבים מבעלי ה  Mojo HD(אופני שבילים 26" קוצרי שבחים בעלי שלדת קרבון עם מתלה ציר וירטואלי כפול חוליות  עם מהלך בן 160מ"מ) הסבו את המכונות שלהם תוך פשרה כואבת בדמות מרווחי בוץ מגוחכים וציר מרכזי מתנשא אל על. על מנת למנוע חילול קודש ולטפל בשני הפרמטרים הנ"ל הפשילהצוות של IBISשרוולים והוסיף שינויים מינוריים לפלטפורמה המשובחת ועל הדרך גם הצליח לגלח 220 גרם של קרבון מבלי לוותר על הקשיחות הידועה ואף להוסיף כמה נקודות חוזק מבני. לשלדה המעודכנת עם יכולת לקבל מערכות 1X11 מעודכנת ומוביל שרשרת בתקן  ISCGמבלי לפגוע בתכונות מתלה ה DW Linkהמצוין שעבר כברת דרך אבולוציונית מרשימה.

____________________3.jpg


מתלה זה שודך לבולם פוקס CTDמסדרת ה Factory series/קאשימה בכיול ייעודי ועל גחון הקרבון הרחב מגן כיסוי פלסטי קשיח ונדיב אשר מכיל בתוכו את רוב הכבלאז'. מתחת לצינור התחתון רחמנא ליצלן, מתחבר לו מתקן בקבוקבלתי נגיש ולא שימושי בעליל אשר הוסר אחר כבוד עוד לפני שבדקנו את מצב האוויר בצמיגים.

גאומטריה ואיבזור
על ידי שינוי מתאם הלימבו הייעודי (תושבת הבולם) והחלפת הבולם האחורי, ניתן לבחור בין סט-אפ של 26" עם 160מ"מ מהלך אחורי (למרות שאין כל סיבה רציונאלית לעשות כן...) או B650 עם 130ממ מהלך. עם תאימות מזלג של עד 180ממ לתצורת 26" ו 130 עד 140מ"מ בתצורה הגדולה והנכונה, צריך תואר מוסמך-טכניון על מנת לזכור את שלל קומבינציות הגאומטריה.  אופני המבחן שמוטואופן הפקידו בידינו הגיעו עם מזלג Fox Float 34 CTDמצופה קאשימהעם 140ממ מהלך פלאשי מה שהעמיד את הגאומטריה על זווית ראש של 67, זווית כיסא 71 , צינור עליון 604מ"מ (ב Large), תומכות שרשרת 435 סבירים וציר מרכזי בגובה 34 סנטימטרים לפני סאג נדיב. האופניים אובזרו בקיט ה XTשל היצרן אשר כלל גלגלי Stan's ZTR Flow EXקלילים על נאבות משובחות, כידון קרבון רחב ביותר וחבילת בנייה על טהרת סידרת ה XTהחדשה של שימנו (מעצורים נשכניים, הילוכים קריספיים וקראנק ארכאי משהו בן שלוש פלטות). החריגות היחידות מחבילת האבזור המקורית כללה צמיגי Maxxix Ardent Race  דנדשים ועדכניים אשר התגלו כמוצלחים ביותר ומוט כיסא הכרחי מדגם KS LEV.

ברכיבה.
ה  HDR  מאיצים כמו אופני זנב קשיח תחרותיים ממצב סטטי עד לקצה סקלת ההילוכים הארוכה. אין לתאר במילים כיצד ה flowמקבל ממד חדש כשמהירות היציאה מהסיבוב כמעט מאבדת משמעות כאשר באווחת דוושה קלה חוזרים האופניים למהירות שיוט בליסטית. מרווח הגחון נדיב דיו לפיצוח גינות סלעים מדבריות וצמיגי ה Ardent Raceמתגלגלים בקלילות מספקת כדי לצאת איתם לצ'ימיצ'ורי ומספקים אחיזה מצוינת עת הגלגל האחורי נצמד בחוזקה באדיבות המתלה המשובח אל חמוקיהם של הקירות האכזריים ביותר שהיער יודע לנפק.

DW.jpgברגע שמכוונים את חרטום הקרבון השרירי כלפי מטה מתחילה החגיגה האמתית. ה HDRהתגלו כנמר בעור כבש, מכונת דאון-היל עם תוספת של סטרואיד-עליות. מהלך השיכוך עמוק, אחיד ומרגיש הרבה יותר ממאה ושלושים המילימטרים המוצהרים. קשיחות הירכתיים המצוידים בציר 142X12וסט מסבי החלקה בריאים מרשימה ביותר והתנהגותם הכללית של האופניים זריזה וצייתנית עם טונות של פאן-פקטור ניכסף המלווה בשקט מופתי בזכות המעביר האחורי בעל מנגנון הקלאץ'. בדרך כלל בסוף כל ירידה באה עוד עליה, במקרה של  ה HDRהעליות נטרפות בקלילות טרם המדרון הבא וחוזר חלילה, מה שהופך אותם לאופני שבילים יעילים ומהנים במיוחד.

__________________2.jpg

__________________4.jpg

צמיגי ה Ardent Race  מתגלגלים בקלילות מספקת כדי לצאת איתם לצ'ימיצ'ורי ומספקים אחיזה מצוינת
 
סיכום
ה  IBIS Mojo HDR אופניים מאוד מאוזנים שעושים הכל באופן הטוב ביותר, פרדיגמה של ממש ל "one bike does it all". הספקנים אשר לא האמינו שיכול להתקיים זוג שכזה יכולים להתחיל לאכול את הכובע וקורבנות הסטרבה http://app.strava.com החדשים יכולים להפוך בעזרתם לקוטפי KOMסידרתיים המשאירים לחבריהם ענני אבק. או בוץ.

יבואן: מוטו אופן -נתניה

משקל: כ-13.3 ק"ג  

מחיר: כ-30,000 ש"ח  

HDR2.jpg

___________400.jpg 
אסף פישר שבחן את האופניים מפגין ביצועים ושליטה ומציע לספקני ה-27.5 לאכול את הכובע

 
Share

BANNER4.jpg

aaa22.jpg

facebook.jpg

panaracer.jpg

ofanaim_magazin199.jpg

small_baner_motoofan.jpg

 

קוראים כותבים

מצאת מסלול רכיבה מענין? צילמת וידאו מגניב? הצטרף לקהילת הכותבים של אופניים! הצטרפותך תאפשר לך להוסיף ב"אזור הפרטי" אשר יופיע כאן כתבות ומסלולים, להשתתף בפורום אופניים, לנהל בלוג רכיבה, לקנות בחנות שלנו ולקבל עדכונים למייל בנושא אופניים

הניוזלטר שלנו

לקבלת עדכונים במייל על הנושאים הכי מענינים, המבצעים הכי חמים והחדשות האחרונות בנושא אופניים, הרשם לניוזלטר:

__________________________01.jpg

galil_ole_small.jpg

logo_jpg.jpg